KINDER Joy of moving Minisiatkówka

28. Wielki Finał: dzień 1

W piątek 1 lipca w Arenie Gliwice rozpoczął się 28. Wielki Finał Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving. W turnieju grają 192 drużyny z całego kraju, które rywalizują w kategorii „2”, „3”, „4” dziewcząt i chłopców.

Przez blisko dziesięć miesięcy toczyła się rywalizacja w tegorocznej edycji rozgrywek KINDER Joy of moving. W Turniejach Miejskich, Eliminacjach Wojewódzkich oraz Finałach Wojewódzkich zagrało blisko 45 tysięcy młodych adeptów siatkówki. To o ponad sześć tysięcy więcej niż przed rokiem. To kolejne potwierdzenie, że młodzież kocha siatkówkę. O godzinie 9.00 na Arenie Głównej oraz Arenie Małej w Gliwicach rozpoczął się 28. Wielki Finał Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving z udziałem 192 drużyn dziewcząt i chłopców w kategorii „2”, „3” i „4”.

– Jestem niezmiernie szczęśliwy, widząc tłumy młodzieży biorące udział w tak pięknym przedsięwzięciu. Atmosfera towarzysząca turniejom każdego szczebla KINDER Joy of moving jest niepowtarzalna. Wiem, co mówię, bo przez lata miałem zaszczyt być ambasadorem tego turnieju. Jestem dumny, że nasza dyscyplina wzbudza w dzieciach i młodzieży tyle pozytywnych emocji – powiedział Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

W sesji porannej swoje mecze w fazie grupowej w kategorii „2”, „3”, „4” dziewcząt rozgrywały zespoły z grupy E (drużyny z województwa łódzkiego 1, opolskiego 1, pomorskiego 2, podkarpackiego 2), F (drużyny z województwa kujawsko-pomorskiego 1, warmińsko-mazurskiego 1, małopolskiego 2, świętokrzyskiego 2), grupy G (drużyny z województwa wielkopolskiego 1, lubuskiego 1, mazowieckiego 2, lubelskiego 2) oraz grupy H (drużyny z województwa zachodniopomorskiego 1, podlaskiego 1, śląskiego 2, dolnośląskiego 2).
W sesji popołudniowej natomiast zmagania dziewcząt i chłopców w fazie grupowej rozpoczęły drużyny z grupy A (drużyny z województwa śląskiego 1, dolnośląskiego 1, zachodniopomorskiego 2, podlaskiego 2), grupy B (z drużyny województwa mazowieckiego 1, lubelskiego 1, wielkopolskiego 2, lubuskiego 2), grupy C (drużyny z województwa małopolskiego 1, świętokrzyskiego 1, kujawsko-pomorskiego 2, warmińsko-mazurskiego 2) oraz grupy D (drużyny z województwa pomorskiego 1, podkarpackiego 1, łódzkiego 2 oraz opolskiego 2).

– Organizacja turnieju jest wspaniała. Organizatorzy wykonali mnóstwo pracy, aby przygotować te zawody. Jestem po raz kolejny na Wielkim Finale i podziwiam organizację takich zawodówZbigniew Kegel, trener drużyny „2” i „3” dziewcząt Hetman Sobieski Poznań

Pierwszy dzień zmagań podczas 28. Wielkiego Finału w Gliwicach zakończyła rywalizacja zespołów „2”, „3”, „4” dziewcząt i chłopców, które po fazie grupowej zajęły pierwsze i drugie miejsce awansowały do dalszej fazy rozgrywek i w sesji popołudniowej walczyły o miejsca 1-16. Z kolei drużyny z lokat 17-32 na boiska wybiegną w sobotę w porannej sesji.

Wyniki wszystkich spotkań, które będą rozgrywane od piątku do niedzieli będzie można śledzić bezpośrednio na oficjalnej stronie rozgrywek, czyli https://minisiatkowka.pl/ w zakładce WYNIKI SPOTKAŃ 2021/22. Wyniki będą aktualizowane co 5 minut.

Wszystkie informacje będzie można znaleźć na:
– Aktualne informacje – https://minisiatkowka.pl/aktualnosci/
– Wyniki spotkań – https://minisiatkowka.pl/wyniki-spotkan/
– Media społecznościowe Facebook – Minisiatkówka w mistrzowskich wydaniu – https://bit.ly/3QW19qZ

A także na oficjalnych profilach w mediach społecznościowych Polska Siatkówka oraz KINDER Joy of moving.

Autor: Katarzyna Porębska