KINDER Joy of moving Minisiatkówka

28. Wielki Finał – dzień 2

Sobota to drugi dzień 28. Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving rozgrywanego w Gliwicach.

Organizatorzy na każdy dzień turnieju przygotowali specjalne życzenia dla tegorocznych finalistów. Drugi filmik tutaj: https://bit.ly/3ukNMqC

Podczas trzydniowych zmagań w Arenie Gliwice rywalizują 195 drużyny z całej Polski. W pierwszej części dnia drużyny w kategorii „2”, „3”, „4” dziewcząt i chłopców rozgrywały mecze o miejsca 17-32. Następnie rozpoczęła się równolegle rywalizacja o miejsca 1-8 i 9-16.

W sobotę finalistów odwiedzili zaproszeni goście. W gronie zaproszonych osób pojawiła się Angelika Gajer, rozgrywająca ŁKS Commercecon Łódź oraz Rafał Szymura, przyjmujący reprezentacji Polski.

– Jestem wrażeniem tego turnieju. Sama grała w minisiatkówkę w swoim województwie, ale niestety nie w zawodach KINDER Joy of moving. Mogę śmiało powiedzieć, że zazdroszczę im tego, że mogą brać udział w tym wydarzeniu. W dodatku mają szansę zagrać w tak pięknym obiekcie. Z tego miejsca gratuluję Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej oraz Grupie Ferrero w Polsce – powiedziała Angelika Gajer, rozgrywająca drużyny TAURON Ligi z Łodzi.

Z kolei Rafał Szymura dodał – Znam ten obiekt, ale muszę przyznać, że w takiej odsłonie to jeszcze jej nie widziałem. Bardzo fajne jest to, że ta młodzież chce grać w siatkówkę. Widać, że sprawia im ona wielką przyjemność. Chcę naprawdę pogratulować tego przedsięwzięcia organizatorom, bo to naprawdę ogromna impreza sportowa. Oglądałem kilka spotkań i muszę przyznać, że poziom meczów był naprawdę wysoki.

Młodych adeptów siatkówki w godzinach popołudniowych odwiedził natomiast Bartosz Bućko, przyjmujący PSG Stal Nysa. – Sam miałem możliwość gry w tym turnieju wiele lat temu, ale te zawody bardzo się rozwinęły. Kiedy grałem to wtedy mieliśmy drużyny, w skład których wchodzili reprezentanci województwa. Natomiast teraz występują klubu, drużyny szkolne i w turnieju występuje tysiąc dzieci. To pokazuje jak na przestrzeni tych piętnastu lat zmieniły się rozgrywki KINDER Joy of moving – zauważył zawodnik, który w minisiatkówce wywalczył złoty medal w kategorii „2” oraz srebrny medal w kategorii „4”.

W drugim dniu zawody weszły już w decydującą fazę. Połowa zespołów walczyła o wejście do ćwierćfinałów. Poziom rozgrywek był bardzo wysoki. Mecze były bardzo zacięte i wyrównane. Najlepsze ekipy awansowały do półfinałów rozgrywek, natomiast pozostałe zespoły już wiedzą jak zostały rozstawione przed spotkaniami o poszczególne lokaty na koniec 28. Wielkiego Finału KINDER Joy of moving.

Wyniki wszystkich spotkań, które będą rozgrywane od piątku do niedzieli będzie można śledzić bezpośrednio na oficjalnej stronie rozgrywek, czyli https://minisiatkowka.pl/ w zakładce WYNIKI SPOTKAŃ 2021/22. Wyniki będą aktualizowane co 5 minut.

Wszystkie informacje będzie można znaleźć na:
– Aktualne informacje – https://minisiatkowka.pl/aktualnosci/
– Wyniki spotkań – https://minisiatkowka.pl/wyniki-spotkan/
– Media społecznościowe Facebook – Minisiatkówka w mistrzowskich wydaniu – https://bit.ly/3QW19qZ

A także na oficjalnych profilach w mediach społecznościowych Polska Siatkówka oraz KINDER Joy of moving.

Autor: Katarzyna Porębska