KINDER Joy of moving Minisiatkówka

28. Wielki Finał – dzień 3

Niedziela to trzeci dzień 28. Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving rozgrywanego w Gliwicach. Drużyny rozgrywają spotkania o poszczególne miejsca.

Organizatorzy na każdy dzień turnieju przygotowali specjalne życzenia dla tegorocznych finalistów. Trzeci filmik tutaj: https://bit.ly/3ukNMqC

W ostatnim dniu turnieju drużyny rozgrywały spotkania o poszczególne miejsca. W każdym spotkaniu rywalizacja toczyła się w duchu fair play. Ponadto, w żadnym meczu nie brakowało zaciętej walki o każdy punkty. Warto także podkreślić bardzo wysoki poziom sportowych we wszystkich kategoriach.

– KINDER Joy of moving to przepiękne zawody. Z wielką przyjemnością przyjechała do Gliwic zobaczyć, jak na przestrzni ostatnich lat zmienił się i ewoluował ten projekt. Jestem dumna z tego, że Grupa Ferrero nieprzerwanie od 15 lat współorganizuje go z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej. Jak widać ta współpraca układa się wspaniale. A najlepszym tego dowodem jest uśmiech i radość dzieci, którzy tak licznie biorą udział w tych rozgrywkach – powiedziała Małgorzata Szleszyńska, Intutional Affairs Ferrero Polska Commercial.

Przypomnijmy, że w tegorocznej edycji zagrało blisko 45 tysięcy młodych adeptów siatkówki. To o ponad sześć tysięcy więcej niż przed rokiem. To kolejne potwierdzenie, że młodzież kocha siatkówkę.

W kategorii „2” dziewcząt o złoty medal walczyła drużyna 1.UKS VOLLEY 34 ŁÓDŹ/ LIDER KONSTANTYNÓW ŁÓDZKI  i Uczniowski Klub Sportowy Gdyńska Akademia Siatkówki. Zespoły rozegrały bardzo zacięte spotkanie, które ostatecznie zakończyło się zwycięstwem siatkarek z Łodzi 2:0 (15:9, 15:13). Natomiast o brązowy krążek rywalizowała MKS Dwójka Zawiercie I oraz UKS Dębina Nieporęt. W tym spotkaniu drużyny również potrzebowały dwóch partii, aby wyłonić zwycięzcę. Lepszym zespołem okazał się MKS Dwójka Zawiercie I 2:0 (15:8, 15:13).

W kategorii „2” chłopców do finału awansował BKS CHEMIK BYDGOSZCZ I i Glinka Academy SPS Lębork 1. Młodzi siatkarze z Bydgoszczy zwyciężyli w trzech setach 2:1 (16:18, 15:11, 11:9). Z kolei o trzecie walczyła UKS Żak Krzeszyce oraz UKS Dębina Nieporęt. Zespół z Krzeszyc potrzebował tylko dwóch setów, aby cieszyć się z brązowego krążka 2:0 (19:17, 15:9).

W kategorii „3” dziewcząt o pierwsze miejsce na podium walczyła MKS Dwójka Zawiercie i Akademia Siatkówki Pliński & Wika. W tym starciu triumfowały młode adeptki z Zawiercia 2:0 (18:16, 15:10). O trzecią lokatę grał AMS „MINI VOLLEY” Kamienna Góra oraz UKS SZAMOTULANIN Szamotuły. Zespół z województwa dolnośląskiego zwyciężył również 2:1 (13:15, 15:8 11:6).

W kategorii „3” chłopców natomiast o najwyższe miejsce na podium zagrał KLUB SPORTOWY ARENA TOMASZÓW MAZOWIECKI i KS METRO Warszawa. Tomaszowianie zwyciężyli w dwóch setach 2:0 (15:13, 15:10). Z kolei o najniższą lokatę rywalizował Trefl Gdańsk oraz Aluron CMC Warta Zawiercie S.A.. To spotkanie na swoją korzyść zakończyli gdańszczanie 2:0 (18:16, 15:13).

W kategorii „4” dziewcząt do finału awansowała UKS 17 KALISZ i SKPS DUNAJEC NOWY SĄCZ. W tej kategorii najlepsze okazały się zawodniczki UKS 17 2:1 (8:15, 15:9, 13:11). O trzecie miejsce zagrała MUKS Sparta Warszawa oraz #VolleyWrocław. Pojedynek był zacięty, ale ostatecznie ze zwycięstwa cieszyły się młode siatkarski z Warszawy 2:0 (15:9, 15:13).

W kategorii „4” chłopców o złoty krążek walczyła Trefl Gdańsk i KS WIFAMA UKS Akademia Siatkówki. Tę rywalizację na swoją stronę rozstrzygnęli młodzi siatkarze z Trójmiasta 2:1 (13:15, 15:12, 11:4). Walkę o brązowy medal stoczyła Akademia Siatkówki 13 Koszalin oraz Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel. Drużyny grały dość równo, ale finalnie zwyciężyli siatkarze z Koszalina 2:1 (17:15, 14:16, 11:7).

Wyniki wszystkich spotkań, które były rozgrywane od piątku do niedzieli można znaleźć bezpośrednio na oficjalnej stronie rozgrywek, czyli https://minisiatkowka.pl/ w zakładce WYNIKI SPOTKAŃ 2021/22. Wyniki będą aktualizowane co 5 minut.

Wszystkie informacje będzie można znaleźć na:
– Aktualne informacje – https://minisiatkowka.pl/aktualnosci/
– Wyniki spotkań – https://minisiatkowka.pl/wyniki-spotkan/
– Media społecznościowe Facebook – Minisiatkówka w mistrzowskich wydaniu – https://bit.ly/3QW19qZ

A także na oficjalnych profilach w mediach społecznościowych Polska Siatkówka oraz KINDER Joy of moving.

Autor: Katarzyna Porębska