KINDER Joy of moving Minisiatkówka

Finał Woj. chłopców w woj. wielkopolskim

Przez trzy majowe weekendy w województwie wielkopolskim rozgrywane były Finały Wojewódzki w kategorii „2”, „3”, „4” chłopców Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving. Po dwie najlepsze drużyny wywalczyły awans do Wielkiego Finału, który w dniach 1-3 lipca zostanie rozegrany w Arenie Gliwice.

Turniej w kategorii „4” chłopców odbył się jako pierwszy, bo już 15 maja. Osiem zespołów walczyło o dwa miejsca premiowane awansem do Wielkiego Finału w miejscowości Czerniejewo. Złote i srebrne medale wywalczyła odpowiednia drużyna UKS 9 Leszno 1 oraz IUKS Jedynka Poznań 1.

Natomiast w kategorii „3” rywalizowało jedenaście ekip. Turniej został rozegrany 22 maja w Tarnowo Podgórne. Podczas tego turnieju najlepsza okazała się drużyna UKS PIĄTKA Turek 1 i TARNOVIA VOLLEYBALL Tarnowo Podgórne .

Jako ostatni został rozegrany Finał Wojewódzki w kategorii „2” chłopców, który odbył się 29 maja w lesznie. W zawodach wystartowało 16 drużyn. Po wyrównanej grze awans do Wielkiego Finału uzyskała drużyna UKS 9 Leszno 1 oraz KPS PROGRESS Września 1.