KINDER Joy of moving Minisiatkówka

Finał Woj. dziewcząt w woj. wielkopolskim

Przez trzy majowe weekendy w województwie wielkopolskim rozgrywane były Finały Wojewódzki w kategorii „2”, „3”, „4” dziewcząt Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving. Po dwie najlepsze drużyny wywalczyły awans do Wielkiego Finału, który w dniach 1-3 lipca zostanie rozegrany w Arenie Gliwice.

Turniej w kategorii „4” dziewcząt odbył się jako pierwszy, bo już 14 maja. Osiem zespołów walczyło o dwa miejsca premiowane awansem do Wielkiego Finału. Złote i srebrne medale wywalczyła odpowiednia drużyna UKS 17 Kalisz oraz UKS KANIASIATKA Gostyń 1.

Natomiast w kategorii „3” rywalizowały 12 ekip. Turniej został rozegrany 21 maja w miejscowości Koło. Podczas tego turnieju najlepsza okazała się drużyna UKS SZAMOTULANIN Szamotuły 1 i UKS HETMAN SOBIESKI Poznań 1.

Jako ostatni został rozegrany Finał Wojewódzki w kategorii „2” dziewcząt, który odbył się 28 maja w Kostrzynie. W zawodach wystartowało 15 drużyn. Po wyrównanej grze awans do Wielkiego Finału uzyskała drużyna UKS 9 Leszno 1 oraz UKS Hetman Sobieski Poznań 2.