KINDER Joy of moving Minisiatkówka

Finały Woj. – „2” dziewcząt we Wrocławiu

W niedzielę 8 maja 2022 roku we Wrocławiu został rozegrany drugi Finał Wojewódzki 28. edycji Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving w województwie dolnośląskim. Awans do Wielkiego Finału w kategorii „2” dziewcząt wywalczył Zenit Wrocław oraz MKS Piast Głogów.

W województwie dolnośląskim poznaliśmy dwie drużyny w kategorii „2” dziewcząt, które zapewniły sobie awans do 28. Wielkiego Finału KINDER Joy of moving. Finał Wojewódzki tej kategorii zagościł do Wrocławia.  Osiem najlepszych drużyn w kategorii „2” rozgrywała zawody w duch fair play.

Po kilku godzinach gry i wyrównanej sportowej walce, na podium znalazły się następujące zespoły: Akademia Siatkówki Zenit Wrocław, MKS Piast Głogów oraz UKS Koral Wrocław II.

– Gry finałowe stały na bardzo wysokim poziomie. Nie brakowało wspaniałych akcji, poświęcenia i długich wymian. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia na dalszym etapie rozgrywek. Dziękujemy rodzicom UKS Koral Wrocław za wspaniały doping i za pomoc w organizacji turnieju, a sędziom dziękujemy, że zawsze możemy na was liczyć. Bez was nie byłoby żadnej imprezy – powiedzieli Organizatorzy Finałów Wojewódzkich we Wrocławiu.

Końcowa klasyfikacja „2” dziewcząt we Wrocławiu
1.
Akademia Siatkówki Zenit Wrocław – awans do Wielkiego Finału
2. MKS Piast Głogów – awans do Wielkiego Finału
3. UKS Koral Wrocław II
4. UKPS Lubin I
5. UKPS Lubin II
6. UKS Koral Wrocław I
7. UKS KINDER VOLLEY Wałbrzych
8. MKS Echo Twardogóra

Autor: Katarzyna Porębska, fot. UKS Koral Wrocław