KINDER Joy of moving Minisiatkówka

Finały Wojewódzkie – „2” dziewcząt w Miliczu

W połowie maja w Miliczu został rozegrany pierwszy Finał Wojewódzki w ramach Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving. Osiem najlepszych drużyn w regionie rywalizowało w kategorii „2” dziewcząt. Awans do Wielkiego Finału wywalczył zespół Wataha LUBIN oraz Polonia ŚWIDNICA.

Dnia 14 maja 2023 roku w Miliczu został rozegrany finał wojewódzki KINDER Joy of Moving w kategorii „2” dziewcząt. W ostatnim etapie eliminacji regionalnych udział wzięło osiem najlepszych drużyn, które zostały wyłonione po dwóch turniejach eliminacyjnych. Łącznie w eliminacjach zagrało ponad 60 zespołów z Dolnego Śląska. 

– W finale każdy zespół zagrał siedem meczów. Każdy mecz rozgrywany był do dwóch setów. W przypadku remisu decydował tie-break. Cały turniej odbywał się w przyjaznej atmosferze. Zawodniczki świetnie się bawiły, ale co najważniejsze wszystkie spotkania rozgrywane były w duchu fair play. Serdecznie gratulujemy świetnej gry wszystkim zespołom. Jednocześnie już teraz trzymamy kciuki za finalistów podczas lipcowego Wielkiego Finału w Gliwicach – powiedział Roman Danilewicz, organizator Finału Wojewódzkiego w Miliczu.

Klasyfikacja końcowa Finału Wojewódzkiego „2” dziewcząt w Miliczu
1. Wataha LUBIN – awans do Wielkiego Finału
2. Polonia ŚWIDNICA – awans do Wielkiego Finału
3. WAŁBRZYCH
4. UKS Dwójka MILICZ
5. Piast GŁOGÓW
6. UKS Gminy Miękinia
7. Wataha Lubin 2
8. Oborniki Śląskie

Autor: Katarzyna Porębska/Materiały Organizatorów