KINDER Joy of moving Minisiatkówka

Finały Wojewódzkie – chłopców woj. łódzkie

27 maja Arena Lodowa w Tomaszowie Mazowieckim gościła uczestników Finału Wojewódzkiego Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving w kategorii „2”, „3”, „4” chłopców. Po dwie drużyny z każdej kategorii awansowały do lipcowego Wielkiego Finału, który zostanie rozegrany w Arenie Gliwice. Po raz trzeci młodzi adepci siatkówki o mistrzowskie tytuły będą walczyć w mieście Gliwice.

Finał Wojewódzki chłopców w Tomaszowie Mazowieckim zgromadził ostatecznie 22 zespoły w kategorii „2”, „3” – po osiem drużyn i w kategorii „4” – sześć ekip. – Ustaliliśmy dla kategorii „2” i „3” jeden system gry. W pierwszym etapie drużyny zostały podzielone na grupy, w których spotkania grano według systemu „każdy z każdym”. Następnie pierwsze i drugie miejsce w drugiej fazie grało o miejsca 1-4 (z zaliczeniem meczu z grupy), a trzecie i czwarte miejsce w drugiej fazie gra o miejsca 5-8 (z zaliczeniem meczu z grupy). Wyjątek stanowiła kategoria „4” chłopców, w której trzecie miejsca z grup grały  mecz o miejsce piąte – powiedział Jakub Wlaźlik, koordynator rozgrywek KINDER Joy of moving w województwie łódzkim. 

I dodał – Finały Wojewódzkie to już ostatni etap rozgrywek w regionie, więc to całkowicie normalne, że u wszystkich wyzwalają się niesamowite emocje. Młodzi adepci doskonale wiedzą, o co toczy się gra. Mimo, że stawką w każdej kategorii były dwa miejsca w Wielkim Finale, to w każdym meczu zawodnicy rywalizowali zgodnie z zasadami fair play. To ważne, aby od najmłodszych lat uczyć dzieci i młodzież właściwych zachowań i postaw. Finał Wójewódzki w Arenie Lodowej przyciągnął dużą grupę kibiców.  Stworzono niesamowitą atmosferę. Poziom rozgrywek był bardzo wysoki i wyrównany. O końcowych miejscach czasami decydowało dosłownie kilka małych punktów.

Końcowa klasyfikacja Finałów Wojewódzkich w Tomaszowie Mazowieckim
„2” chłopców
1. KS WIFAMA Łódź – awans do Wielkiego Finału
2. KS ARENA Tomaszów Maz. – awans do Wielkiego Finału
3. SP 137 I Wifama Łódź
4. UKS 10 I Sieradz
5. UKS AS Zduńska Wola
6. UKS 10 II Sieradz
7. KONTRA Łódź
8. UKS 10 III Sieradz

„3” chłopców
1. KS WIFAMA I Łódź – awans do Wielkiego Finału
2. MUKS JUVENIA Rawa Maz. – awans do Wielkiego Finału
3. UKS 10 Sieradz
4. SP 91 Wifama Łódź
5. SP 12 I Tomaszów Maz.
6. SP 12 II Tomaszów Maz.
7. UMKS Tuszyn
8. KS WIFAMA II Łódź

„4” chłopców
1. KS ARENA Tomaszów Maz. – awans do Wielkiego Finału
2. WIFAMA KONTRA Łódź – awans do Wielkiego Finału
3. EKS SKRA Bełchatów
4. UKS AS Zduńska Wola
5. MKS Bzura Ozorków
6. LZS START Lgota Wielka.

Autor: Katarzyna Porębska/Materiały Organizatorów