KINDER Joy of moving Minisiatkówka

Finały Wojewódzkie – woj. małopolskie

W maju w sześciu miejscowościach na terenie województwa małopolskiego rozgrywane były Finały Wojewódzkie Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving. Poznaliśmy tegorocznych finalistów, którzy za niespełna miesiąc będą walczyć w Arenie Gliwice o medale mistrzostw Polski w kategorii „2”, „3”, „4” dziewcząt i chłopców. 
 
Pierwszy Finał Wojewódzki chłopców odbył się 13 maja w miejscowości Biecz. rozegrały go drużyny w kategorii „2”. Spośród szesnastu zespołów po kilku godzinach sportowej rywalizacji najlepszy okazał się UKS jedynka Biecz I oraz SKPS Dunajec Nowy Sącz I, które zagrają w Wielkim Finale w Gliwicach.

Finał wojewódzki Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce chłopców w kategorii „dwójek” przebiegał bez zakłóceń. Rozpoczął się uroczystą prezentacją drużyn, a oficjalnego otwarcia rozgrywek dokonał Przewodniczący Rady Miejskiej w Bieczu. Na zakończenie turnieju wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe medale, trenerzy symboliczne upominki, a najlepsze trzy zespoły puchary, medale i nagrody – powiedziała Eliza Koperczak, koordynator KINDER Joy of moving w województwie małopolskim.
 
Również 13 maja o miano pierwszych finalistek rywalizowano w Muszynie, gdzie spotkały się drużyny w kategorii „3”. Na dwóch pierwszych miejscach uplasował się MKS-MOS WIELICZKA 1 i SKPS DUNAJEC
NOWY SĄCZ. I właśnie te ekipy udadzą się na lipcowy Wielki Finał do Gliwic. 

Na 20 maja w Niepołomicach zaplanowano Finał Wojewódzki chłopców w kategorii „4”. Turniej odbył się z udziałem 1dwunastu drużyn. Zespoły zostały podzielone na 4 grupy eliminacyjne A, B, C, D. Mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów do 15 punktów z dwupunktową przewagą. Drużyny z miejsc trzecich rozegrały turniej o miejsca 9-12. Do drugiej awansowały drużyny z miejsc 2. Zostały podzielone na 2 grupy po cztery zespoły zgodnie z kluczem. Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym. Do półfinału awansowały po dwie najlepsze drużyny. Zwycięscy półfinałów rozegrały mecz o pierwsze miejsce, a przegrani o miejsce 3. Drużyny, które zajęły 3 miejsca w drugiej fazie zagrały o miejsce 5, a drużyny z 4 miejsc o miejsce 7. W tej kategorii najlepszy okazała się Sparta Kraków 1 i MKS Andrychów.
 
Tego samego dnia w Proszowicach rozegrano Finał Wojewódzki w kategorii „2” dziewcząt. Do rywalizacji o dwa bilety do Wielkiego Finału stanęły dwadzieścia cztery zespoły. Turniej przebiegał sprawnie i bez kontuzji. Było dużo rywalizacji w związku z tym, że wygrany pojedzie na Wielki Finał KINDER Joy of moving. Najlepsze okazały się młode zawodniczki z drużyny MKS MOS Wieliczka 1 oraz SL SALOS Staniątki 1.
 
Dzień później, czyli 21 maja w Tarnowie odbył się Finał Wojewódzki w kategorii „4” dziewcząt z udziałem dwunastu ekip. W pierwszej fazie turnieju wyłoniono najlepszą ósemkę zawodów. Rozgrywki grupowe obyły się bez większych niespodzianek i awans uzyskały prawie wszystkie najwyżej rozstawione zespoły. W drugiej rundzie w dwóch grupach toczyła się równa walka o awans do najlepszej czwórki. Szczególnie ciekawie było w grupie F, gdzie kilka meczów kończyły dopiero 3 sety. Najbardziej dramatyczny przebieg miał jednak półfinał pomiędzy drużynami z Oświęcimia i Wieliczki. Bardzo wyrównane dwa zespoły stoczyły pasjonującą walkę o wyjazd do Gliwic. Gdy w 3 secie Wieliczka prowadziła już 5:0 wydawało się, że to one pewnie zmierzają po wygraną. Jednak charakter pokazały zawodniczki z Oświęcimia wyszarpując ostatecznie wygraną w tym meczu. Drugim finalistą i ostatecznie zwycięzcą całych zawodów okazała się drużyna Dunajca Nowy Sącz, która przez cały turniej praktycznie niezagrożona pewnie zwyciężyła wszystkie spotkania. Z biletów do Gliwic na finał ogólnopolski zatem mogły się cieszyć zawodniczki z Oświęcimia i Nowego Sącza.
 
Finał Wojewódzki „3” chłopców został rozegrany 27 maja w Andrychowie. Do walki o dwa miejsca premiowane awansem do Wielkiego Finału stanęło dwanaście zespołów. Ostatecznie bilety do Gliwic odebrali zawodnicy z zespołu MKS Andrychów 1 oraz Gorlice.
 
– Turniej przebieg płynnie. Drużyny mecze rozgrywały na czterech przygotowanych boiskach. Atmosfera podczas zawodów była bardzo dobra – wyznała, koordynator KINDER Joy of moving w województwie małopolskim.

Końcowa klasyfikacja „2” dziewcząt 
1. MKS MOS Wieliczka 1 – awans do Wielkiego Finału
2. SL SALOS Staniątki 1 – awans do Wielkiego Finału
3. UKS GÓRAL Muszyna
4. UMKS PMOS Chrzanów 1
5. UKS SETBOL Oświęcim 1
6. LKS Łużna
7. AS Przeciszów
8. UKS JEDYNKA Tarnów 1
9. UKS SETBOL Oświęcim 2
10. UKS VICTORIA Witkowice 1
11. UKS VOLLEY Brzesko 1
12. MUKS POPRAD Stary Sącz 1
13. UKS 22 Kraków
14. MUKS Ogniwo Piwniczna Zdrój 1
15. SMS DALIN Myślenice
16. WTS SOLNA Wieliczka
17. KPS GORCE Nowy Targ 1
18. KPS GORCE Nowy Targ 2
19. MUKS POPRAD Stary Sącz
20. KS RADWANSPORT Kraków
21. MUKS OGNIWO Piwniczna Zdrój 2
22. UMKS PMOS Chrzanów 3
23. KS Prądniczanka Kraków
24. UMKS KĘCZANIN Kęty

Końcowa klasyfikacja „3” dziewcząt
1. MKS-MOS WIELICZKA 1
2. SKPS DUNAJEC NOWY SĄCZ
3. KPS GORCE NOWY TARG

Klasyfikacja końcowa „4” dziewcząt 
1. SKPS DUNAJEC Nowy Sącz 1 – awans do Wielkiego Finału
2. UKS SETBOL Oświęcim 1 – awans do Wielkiego Finału
3. WTS SOLNA Wieliczka 1
4. UMKS PMOS Chrzanów 1
5. SMS SPARTA UJ Kraków 2
6. UKS JEDYNKA Tarnów 1
7. MKS Limanowa 1
8. MUKS POPRAD Stary Sącz 1
9. UKS 22 Kraków 1
10. UMKS KĘCZANIN Kęty 1
11. UKS 6 Tenczynek 1
12. MUKS OGNIWO Piwniczna Zdrój 1

Końcowa klasyfikacja „2” chłopców
1. UKS Jedynka Biecz I – awans do Wielkiego Finału
2. SKPS Dunajec Nowy Sącz I – awans do Wielkiego Finału
3. UKS 22 Kraków I
4. UKS Volley Brzesko I
5. AS niepołomice I
6. GKPS Gorlice I
7. UKS 22 Kraków II
8. UKS Gortat Kraków
9. UKS Volley Brzesko II
10. Sparta Kraków I
11. Sparta Kraków III
12. SKPS Dunajec Nowy Sącz II
13. UKS Volley Brzesko III
14. GKPS Gorlice II
15. AS Niepołomice II
16. UKS Jedynka Biecz II
 
Końcowa klasyfikacja „3” chłopców
1. MKS Andrychów 1 – awans do Wielkiego Finału
2. Gorlice – awans do Wielkiego Finału
3. Dunajec nowy sącz 1
4. MK Andrychów 3
5. Witkowice
6. UKS 22 Kraków
7. Andrychów 2
8. Dunajec nowy sącz 2
9. Sparta Kraków 1
10. Dunajec nowy sącz 3
11. Gortart Kraków
12. As Niepołomice
 
Klasyfikacja końcowa „4” chłopców
1. Sparta Kraków 1 – awans do Wielkiego Finału
2. MKS Andrychów – awans do Wielkiego Finału
3. AS Niepołomice 1
4. Sparta Kraków 2
5. LKS Bobowa
6. Sparta Kraków 3
7. Volley Brzesko
8. Dunajec Nowy Sącz
9. UKS 22 Kraków
10. GKPS Gorlice 2
11. AS Niepołomice 2
12. GKPS Gorlice 1
 
Autor: Katarzyna Porębska/Materiały organizatorów