KINDER Joy of moving Minisiatkówka

Finały Wojewódzkie – woj. opolskie

Na przełomie maja i czerwca w województwie opolskim rozegrano Finały Wojewódzkie w kategorii „2”, „3”, „4” dziewcząt i chłopców. Drużyny, które zajęły odpowiednio pierwsze i drugie miejsce uzyskała awans do Wielkiego Finału ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving.

System Finałów Wojewódzkich KINDER Joy of moving  zakładał, że osiem zespołów w każdej kategorii podzielonych zostało na dwie grupy po cztery zespoły w każdej. Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym. Awans do grupy finałowej uzyskały dwa najlepsze zespoły (1 i 2 miejsca) z każdej grupy. Drużyny, które w swoich grupach zajęły miejsca 3-4 odpadły z rozgrywek. Mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów – dwa pierwsze do 15 punktów, a trzeci do 11 punktów (wszystkie sety z przewagą dwóch punktów).

27 maja w Hali Sportowej GCiR w Paczkowie zostały rozegrane Finały Wojewódzkie w kategorii chłopców, a 3 czerwca  Hala Toyota Park Opole o bilety na Wielki Finał, który w dniach 7-9 lipca zostanie rozegrany w Arenie Gliwice rywalizowały zespoły dziewcząt.

– Ostatni etap turnieju KINDER Joy of moving w naszym regionie przebieg bez żadnych zakłóceń. Wszystkie zespoły zaprezentowały bardzo wysoki poziom sportowy. Młodzi adepci siatkówki bardzo poważnie traktują rozgrywki minisiatkówki. Jednocześnie obserwujemy, jaką ogromną radość daje im gra w siatkówkę – powiedział Piotr Szczubiał, koordynator rozgrywek KINDER Joy of moving w województwie opolskim.