KINDER Joy of moving Minisiatkówka

Finały Wojewódzkie – woj. wielkopolskie

Miesiąc maj upłynął w województwie wielkopolskim na rozgrywaniu Finałów Wojewódzkich w ramach Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving. Po dwie drużyny z każdej kategorii „2”, „3”, „4” dziewcząt i chłopców awansowały do Wielkiego Finału, który w dniach 7-9 lipca zostanie rozegrany w Arenie Gliwice.

Jako pierwsi o przepustki do Wielkiego Finału powalczli zawodnicy w kategorii „2” chłopców. Zawody z udziałem ośmiu ekip zostały rozegrane w Krotoszynie. Bilety do Gliwic wywalczył zespół TARNOVIA VOLLEYBALL Tarnowo Podgórne 1 i KPS PROGRESS Września 1.

Dzień później, czyli 14 maja Finał Wojewódzki rozegrały młode siatkarki w kategorii „3”. Zawody zorganizowano w Lesznie, gdzie o dwa miejsca premiowane awansem do ogólnopolskiego finału walczyło aż 12 drużyn. Po kilku godzinach rywalizacji najlepsze okazały się zawodniczki z ekipy UKS 9 Leszno 3 i UKS HETMAN SOBIESKI Poznań 1.

Na 20 maja natomiast zaplanowano Finał Wojewódzki w kategorii „3” chłopców. Ten turniej również odbył się w Lesznie z udziałem 12 zespołów. Przepustki do Wielkiego Finału trafiły do rąk UKS 9 Leszno 5 oraz IUKS JEDYNKA Poznań 1.

Turniej „2” dziewcząt został rozegrany w Gostyniu dzień później, czyli 21 maja. Do udziału w ostatnim etapie rozgrywek regionalnych KINDER Joy of moving zgłosiło się osiem zespołów. Na dwóch czołowych miejscach uplasowała się drużyna UKS SZAMOTULANIN Szamotuły 1 oraz KS VOLLEY Poznań 1.

W ostatni weekend maja decydujące mecze rozgrały drużyny w kategorii „4” dziewcząt i chłopców. 27 maja w Tarnowo Podgórne spotkało się aż 16 zespołów chłopców. Nie brakowało zaciętej walki. Najlepszy okazał się UKS PIAST Krotoszyn 1 i Enea ENERGETYK Poznań 1. Z kolei 28 maja Stęszewie o awans do Wielkiego Finału rywalizowały dziewczynki. Do rywalizacji stanęło łącznie 15 drużyn, a najlepsze okazały się zawodniczki z zespołów UKS KANIASIATKA Gostyń 1 oraz KS VOLLEY Poznań 1.