KINDER Joy of moving Minisiatkówka

Finały Wojewódzkie – woj. zachodniopomorskie

W sobotę 27 maja 2023 roku w Policach zostały rozegrane Finały Wojewódzkie w kategorii „2”, „3”, „4” dziewcząt i chłopców w ramach ostatniego regionalnego etapu Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving. W zawodach uczestniczyło łącznie 36 zespołów. Po dwie najlepsze drużyny z każdej kategorii awansowały do lipcowego Wielkiego Finału, który zostanie rozegrany w Arenie Gliwice. Po raz trzeci młodzi adepci siatkówki o mistrzowskie tytuły będą walczyć w mieście Gliwice.

Wspaniałą oprawę miały Finały Wojewódzkie w kategorii „2”, „3”, „4”dziewcząt i chłopców w województwie zachodniopomorskim. Organizatorzy podjęli decyzję, aby nie rozdzielać poszczególnych finałów na osobne zawody, tylko zorganizować w regionie wielkie minisiatkówkowe święto, aby docenić zaangażowanie i ciężką pracę młodych adeptów siatkówki. W jednym obiekcie sportowym – w Policach spotkały się w sobotni poranek najlepsze zespoły z województwa zachodniopolskiego, które zapewniły sobie awans do grona sześciu najlepszych drużyn rozgrywek KINDER Joy of moving.

– Do Finału Wojewódzkiego awansowało sześć drużyn z każdej kategorii. Atmosfera turnieju była cudowna. Z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że to było prawdziwe święto minisiatkówki w województwie zachodniopomorskim. Przez cały dzień z twarzy dzieci, trenerów oraz kibiców nie schodził uśmiech. Dla nas organizatorów niezwykle ważne jest to, że u uczestników dostrzegamy ogromną radość płynącą z gry w minisiatkówkę – powiedział Marek Mierzwiński, prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej.

Dobre humory nie opuszczały również zawodniczek i zawodników, którzy byli dumni ze swoich osiągnieć i dobrej zabawy podczas Finałów Wojewódzkich. – Dobrze nam poszło. Cały czas wygrywaliśmy i bardzo się cieszymy. Nie stresowaliśmy się grą, po prostu staraliśmy się zagrać najlepiej, jak tylko potrafimy. Od  początku byliśmy pewni siebie. Teraz jedziemy na ogólnopolski finał w lipcu – wyznali Uczestnicy.

Należy podkreślić, że wszystkie mecze rozgrywane były w sportowej atmosferze i zgodnie z zasadami fair play. – Było to niezwykłe wydarzenie, pełne pasji, sportowej rywalizacji i wspaniałych emocji. Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom, sponsorom, rodzicom i wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego turnieju – powiedziała Małgorzata Wrońska, koordynator rozgrywek KINDER Joy of moving w województwie zachodniopomorskim, odpowiedzialna za rozgrywki dziewcząt.

Natomiast Dariusz Brambor, koordynator rozgrywek KINDER Joy of moving odpowiedzialny za rozgrywki chłopców dodał – Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tym niezwykłym wydarzeniu. Mamy nadzieję, że wszyscy mieliście świetną zabawę i czerpaliście radość z gry w minisiatkówkę. Trzymamy kciuki za kolejne sportowe wyzwania i do zobaczenia na boisku!

W kategorii „2” dziewcząt awans do lipcowego ogólnopolskiego Wielkiego Finału uzyskała drużyna GA MKS GRYF SZCZECINEK I i GA UKS POGODNO POMORZANIE SP 48 SZCZECIN I. Najlepszą zawodniczką w tej kategorii została wybrana Julia Jakubowska z zespołu GA MKS GRYF SZCZECINEK I.

W kategorii „3” dziewcząt równych sobie nie miał UKS SMS POLICE I oraz GA UKS VOLLEY WAŁCZ I. W tej kategorii wyróżnioną zawodniczką została Martyna Jasińska z drużyny UKS SMS POLICE I. Natomiast w kategorii „4” awans do Wielkiego Finału zapewniła sobie ekipa MKS MIESZKO POŁCZYN ZDRÓJ I oraz GA MKS GRYF SZCZECINEK I. Nagroda MVP z kolei powędrowała do rąk Aliny Osowskiej z drużyny z Połczyn Zdrój.

Drużyny z województwa zachodniopomorskiego podczas Wielkiego Finału w Arenie Gliwice w kategorii „2” będzie reprezentować UKS SMS POLICE I i UKS LOLEK KOSZALIN I. Za świetną postawę w całych regionalnych rozgrywkach nagrodę odebrał Michał Fila z UKS SMS POLICE I.

Najlepsi w kategorii „3” chłopców okazali sią natomiast młodzi siatkarze UKS SMS POLICE I oraz GA UKS VOLLEY WAŁCZ I. Indywidualna nagroda powędrowała z kolei do Dominika Rapy.

Na dwóch czołowych miejscach premiowanych awansem do Wielkiego Finału w kategorii „4” chłopców uplasował się odpowiednio UKS LOLEK KOSZALIN i AS 13 KOSZALIN I. Nagrodę MVP w pełni zasłużoną za bardzo dobry poziom sportowy reprezentowany na przestrzeni całych rozgrywek wojewódzkich KINDER Joy of moving odebrał Jan Gryszun-Nowosadko z zespołu UKS LOLEK KOSZALIN.

Końcowa klasyfikacja Finału Wojewódzkiego dziewcząt w Policach
„2” dziewcząt 
1. GA MKS GRYF SZCZECINEK I – awans do Wielkiego Finału
2. GA UKS POGODNO POMORZANIE SP 48 SZCZECIN I – awans do Wielkiego Finału
3. GTS PLAS GRYFICE I GTS PLAS Gryfice
4. UKS VOLLEY 71 SZCZECIN I
5. KS OGNIWO ZŁOCIENIEC KS Ogniwo Złocieniec
6. SAPS LIBERO BANIE II Libero Banie
MVP: JULIA JAKUBOWSKA – GA MKS GRYF SZCZECINEK I

„3” dziewcząt
1. UKS SMS POLICE I – awans do Wielkiego Finału
2. GA UKS VOLLEY WAŁCZ I – awans do Wielkiego Finału
3. UKS BUKOWE SZCZECIN I UKS ”Bukowe”
4. GA UKS POGODNO POMORZANIE SP 48 SZCZECIN I UKS Pomorzanie
5. STS SP 18 KOSPEL KOSZALIN I Siatkarskie Towarzystwo Sportowe Kospel SP 18 Koszalin.
6. UKS OPTY MIELNO I Uczniowski Klub Sportowy OPTY Mielno
MVP: MARTYNA JASIŃSKA – UKS SMS POLICE I

„4” dziewcząt
1. MKS MIESZKO POŁCZYN ZDRÓJ I – awans do Wielkiego Finału
2. GA MKS GRYF SZCZECINEK I – awans do Wielkiego Finału
3. UKS VOLLEY 71 SZCZECIN I
4. PSPS CHEMIK POLICE I PSPS „Chemik” Police
5. STS SP 18 KOSPEL KOSZALIN I Siatkarskie Towarzystwo Sportowe Kospel Sp 18 Koszalin.
6. GA UKS VOLLEY WAŁCZ I UKS Volley Wałcz
MVP: ALINA OSOWSKA – MKS MIESZKO POŁCZYN ZDRÓJ I

Końcowa klasyfikacja Finału Wojewódzkiego chłopców w Policach
„2” chłopców
1. UKS SMS POLICE I – awans do Wielkiego Finału 
2. UKS LOLEK KOSZALIN I – awans do Wielkiego Finału
3. UKS SMS POLICE IV Szkoła Mistrzostwa Sportowego Police
4. UKS LOLEK KOSZALIN II UKS Lolek Koszalin
5. GA UKS VOLLEY WAŁCZ I UKS Volley Wałcz
6. AS 13 KOSZALIN I Akademia Siatkówki 13 Koszalin
MVP: MICHAŁ FILA – UKS SMS POLICE I

„3” chłopców
1. UKS SMS POLICE I – awans do Wielkiego Finału
2. GA UKS VOLLEY WAŁCZ I – awans do Wielkiego Finału
3. MKS MIESZKO POŁCZYN ZDRÓJ I MKS Mieszko Połczyn-Zdrój
4. KS STOCZNIA DARŁOWO I KS Stocznia M&W Darłowo
5. GA MKS GRYF SZCZECINEK Gryf Szczecinek
6. MKS MIESZKO POŁCZYN ZDRÓJ II MKS Mieszko Połczyn-Zdrój
MVP: DOMINIK RAPA – UKS SMS POLICE I

„4” chłopców
1. UKS LOLEK KOSZALIN – awans do Wielkiego Finału
2. AS 13 KOSZALIN I – awans do Wielkiego Finału
3. GA UKS VOLLEY WAŁCZ I UKS Volley Wałcz
4. AS 13 KOSZALIN II Akademia Siatkówki 13 Koszalin
5.UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI UKS OPP Powiat Kołobrzeski
6. SGS GOLENIÓW SGS Goleniów
MVP: JAN GRYSZUN-NOWOSADKO – UKS LOLEK KOSZALIN

Autor: Katarzyna Porębska/Materiały Organizatorów