KINDER Joy of moving Minisiatkówka

Gramy Eliminacje Wojewódzkie

Zmagania w rozgrywkach Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving sezonu 2023/24 trwają w najlepsze! Jesteśmy coraz bliżej poznania tegorocznych finalistów 30. Wielkiego Finału, który zostanie rozegrany w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Drugim etapem regionalnych minisiatkówki są Eliminacje Wojewódzkie. Każdy Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej rozgrywa go według własnych zasad. Ustala liczbę turniejów do liczby zgłoszonych zespołów i poszczególne etapy eliminacji. Ta część rozgrywek podobnie jak wcześniejsze są niezwykle emocjonujące i zacięte. Co jest tego powodem? Najlepsze osiem zespołów, a w niektórych województwach tylko sześć awansuje do Finałów Wojewódzkich.

Eliminacje wojewódzkie rozegrano już między innymi w województwie lubelskim. W ramach drugiego etapu rozgrywek KINDER Joy of moving w województwie lubelskim rozegrano 19 turniejów eliminacyjnych (11 dla kategorii dziewcząt i 8 chłopców), w których wzięło udział łącznie 1652 uczestników (1102 dziewcząt i 550 chłopców). Zawody były rozgrywane w czterech kategoriach: „singli” (rocznik 2014) „dwójek” (rocznik 2013), „trójek” (rocznik 2014) i „czwórek” (rocznik 2011). Najlepsze osiem zespołów z każdej kategorii awansowało do Finału Wojewódzkiego.

– Zawody eliminacji lokalnych (miejskich i rejonowych) odbyły się dzięki wielkiemu zaangażowaniu osób ze środowisk lokalnych, od lat działających na rzecz rozwoju i upowszechniania siatkówki i mini siatkówki – m.in. w Białej Podlaskiej, Międzyrzecu Podlaskim, Lublinie, Kraśniku oraz Opolu Lubelskim, Nałęczowie – wszystkim osobom, które aktywnie włączyły się w organizację tych zawodów za okazaną pomoc w imieniu Wydziału Minisiatkówki WZPS w Lublinie składam serdeczne podziękowania. Z tego miejsca pragnę także podziękować wszystkim zawodniczkom, zawodnikom, trenerom za bardzo dobry poziom sportowy, grę fair play oraz mnóstwo radości, którego dostarczyli wszystkim podczas tych zawodów – powiedziała Ewa Janczarek, koordynator rozgrywek KINDER Joy of moving w województwie lubelskim.

Kolejny region, w których rozegrano już Eliminacje Wojewódzkie to województwo świętokrzyskie. Pierwszy wojewódzki turniej eliminacyjny chłopców Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce KINDER Joy of moving odbył się 19 stycznia w Ostrowcu Świętokrzyskim. Organizatorem był klub Gump Ostrowiec Świętokrzyski . Mecze sędziowali uczniowie i uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Do rozgrywek oprócz stałych drużyn dołączyły dwa zespoły ze szkoły podstawowej z Niekłania, które bardzo dobrze sobie radzą w rozgrywkach. W kolejnych tygodniach organizowano kolejne zawody dla kategorii „1”, „2”, „3”, „4” chłopców. 

Dla kategorii chłopców w województwie świętokrzyskim rozegrano łącznie trzy turnieje w ramach Eliminacji Wojewódzkich KINDER Joy of moving. O awans do Finału Wojewódzkiego walczyło w czterech kategoriach łącznie 132 drużyny, co przełożyło się na łączną liczbę 413 młodych adeptów siatkówki.

– W porównaniu do roku zeszłego cieszy liczba zgłoszonych zespołów w kategorii czwórki i singli. Z każdą kolejną edycją obserwujemy wzrost zainteresowania rozgrywkami KINDER Joy of moving – wyznała Agnieszka Kamińska, koordynator rozgrywek KINDER Joy of moving w województwie świętokrzyskim zajmująca się organizacją turniejów dla chłopców.

Równolegle toczyła się rywalizacja w Eliminacjach Wojewódzkich dziewcząt. W ich przypadku także zaplanowano trzy turnieje. Do rozgrywek zgłosiło się dużo więcej drużyn, bo aż 260 drużyn w kategorii „1”, „2”, „3”, „4”, co przełożyło się na grę  712 zawodniczek spragnionych siatkarskich emocji.

– Wszystkie turnieje stały na bardzo wysokim poziomie. Nas organizatorów niezwykle cieszy to, że nasza młodzież jest spragniona aktywności sportowej. W dobie, kiedy wiele mówi się o tym, że dzieci wybierają telefon czy komputer zamiast aktywności ruchowej napawa nas dumą, że tak wiele drużyn zgłasza się do udział w najpiękniejszym turnieju minisiatkówki na świecie, czyli KINDER Joy of moving – podkreśliła Iwona Błaszkiewicz, koordynator rozgrywek KINDER Joy of moving w województwie świętokrzyskim odpowiedzialna za rozgrywki dziewcząt.

W kilku jeszcze województwach Eliminacje Wojewódzkie są rozgrywane. Do tych regionów należy między innymi województwo: zachodniopomorskie, wielkopolskie, warmińsko-mazurskie, śląskie, pomorskie, podlaskie, mazowieckie, opolskie, kujawsko-pomorskie, małopolskie. Rywalizacja na tym etapie rozgrywek zakończy się na przełomie kwietnia i maja. 

Dokładny terminarz dla każdego województwa znajdziesz TUTAJ

Autor: Katarzyna Porębska