KINDER Joy of moving Minisiatkówka

Gramy Finały Wojewódzkie

Aż trudno w to uwierzyć, że już dzisiaj 22 kwietnia poznamy pierwsze finalistki Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving! W Lublinie zostanie rozegrany Finał Wojewódzki  w kategorii „2”, „3”, „4” dziewcząt i chłopców. Dwie najlepsze drużyny z danej kategorii uzyskają awans do Wielkiego Finału, który w dniach 7-9 lipca zostanie rozegrany w Arenie Gliwice. Natomiast w niedzielę 23 kwietnia rywalizacja na poziomie Finałów Wojewódzkich toczyć się będzie w kategorii „2”, „3”, „4” chłopców.

Rozgrywki KINDER Joy of moving w sezonie 2022/23 przebiegały bez żadnych zakłóceń. Obserwujemy również coraz większe zainteresowanie minisiatkówką i to w każdym województwie. Przez najbliższe dwa dni będziemy się emocjonować Finałami Wojewódzkimi, które organizuje Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej w Lublinie. Przypomnijmy, że w województwie lubelskich pierwsze Turnieje Miejskie rozegrano w listopadzie, a w kolejnych miesiącach rywalizacja toczyła się na etapie Eliminacji Wojewódzkich.

W dniach 22-23 kwietnia młodzi adepci siatkówki powalczą w Lublinie o awans do Wielkiego Finału, który zostanie rozegrany 7-9 lipca w Arenie Gliwice. To będzie trzeci Wielki Finał w tym obiekcie sportowym.

– Wszystko zostało przygotowane na Finały Wojewódzkie w każdej kategorii, zarówno obiekt sportowy, jak i nagrody. Opracowaliśmy harmonogram i plan gier dla każdej kategorii. Nie pozostało nam nic innego, jak tylko czekać na przyjazd najlepszych drużyn.  Nie ukrywamy, że organizowanie tego turnieju daje nam wiele radości. Podczas każdego turnieju obserwujemy, jak wiele radości tym młodym zawodniczkom i zawodnikom sprawia gra w siatkówkę. Dbamy o to, aby rywalizacja toczyła się w duchu fair play. Za wszystkich trzymamy mocno kciuki i życzymy powiedzenia. Już nie możemy się doczekać rozpoczęcia zmagań naszych młodych sportowców – powiedziała Ewa Janczarek, koordynator rozgrywek w województwie lubelskim.

Kolejne Finały Wojewódzkie zostaną już rozegrane w miesiącu maju. To właśnie na ten miesiąc została zaplanowana większość Finałów Wojewódzkich w różnych regionach naszego kraju. Najwcześniej, bo już 6 maja poznamy finalistów w kategorii „2” dziewcząt w województwie lubuskim, a dzień później 7 maja też w tym samym województwie w kategorii „4” dziewcząt. Ostatnich finalistów poznamy natomiast 4 czerwca. Na ten dzień w Będzinie zaplanowano Finały Wojewódzkie w kategorii „2”, „3”, „4” chłopców.

Pełen harmonogram Finałów Wojewódzkich znajduje się: TUTAJ

Dla drużyn, które zajmują miejsca na podium podczas Finałów Wojewódzkich przewidziane są nagrody rzeczowe ufundowane przez Polski Związek Piłki Siatkowej oraz Grupę Ferrero w Polsce. Upominki otrzymają zawodniczki, zawodnicy, trenerki i trenerzy, którzy zajmą miejsca na podium. Szczegółowy opis pakietu nagród znajduje się: TUTAJ

Pragniemy również przypomnieć, że tegoroczna edycja Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving rozgrywana jest pod patronatem dwóch ministerstw – Ministerstwa Sportu i Turystyki i Ministra Edukacji Narodowej oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce o Puchar KINDER Joy of moving to największe i najważniejsze wydarzenie siatkarskie dla dzieci i młodzieży w naszym kraju oraz serce programu KINDER Joy of moving! Celem tej inicjatywny, realizowanej już od ponad 15 lat przez Polski Związek Piłki Siatkowej w partnerstwie z Grupą Ferrero w Polsce, jest promocja aktywnego stylu życia wśród młodego pokolenia i ich rodzin oraz popularyzacja uniwersalnych wartości sportu przez wspólną zabawę.

Grupa Ferrero w Polsce, która od ponad 15 lat współorganizuje Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving jest również Partnerem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiej Młodzieżowej Reprezentacji Olimpijskiej oraz projektu edukacji olimpijskiej „Ja i Sport”. Współpracuje w obszarze promocji aktywnego stylu życia oraz olimpizmu wśród najmłodszych oraz ich rodzin.

Autor: Katarzyna Porębska