KINDER Joy of moving Minisiatkówka

List intencyjny

Podczas trwania 28. Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving rozgrywanego w Gliwicach – Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Enrico Bottero, Dyrektor Generalny Grupy Ferrero w Polsce podpisali list intencyjny dotyczący kolejnych lat współpracy.

Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce o Puchar KINDER Joy of moving to największe i najważniejsze wydarzenie siatkarskie dla dzieci i młodzieży w naszym kraju. Pierwszy Wielki Finał został rozegrany w 1995 roku w Zabrzu, a jego pomysłodawcą był Marek Kisiel.

W 2007 roku, czyli 15 lat temu Grupa Ferrero w Polsce zaufała Polskiej Siatkówce i zaangażowała się w organizację tych zawodów. Dzięki temu partnerstwu i wspólnej pracy, z roku na rok zwiększało się zainteresowanie rozgrywkami, były pobijane kolejne rekordy osób biorących w nich udział, a także podnosił się poziom organizacyjny zawodów, które dzisiaj można określić w pełni profesjonalnymi rozgrywkami o mistrzostwo Polski.

Główną ideą turnieju poza zdobywaniem doświadczenia siatkarskiego przez młodych adeptów siatkówki, jest przede wszystkim promocja aktywnego stylu życia wśród najmłodszych, ale i nauka uniwersalnych wartości sportu przez wspólną zabawę!

Tegoroczna edycja Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving jest wyjątkowa, ponieważ Polski Związek Piłki Siatkowej oraz Grupa Ferrero Polska świętują 15-lecie współpracy. W związku z tym wyjątkowym wydarzeniem, Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Enrico Bottero, Dyrektor Generalny Grupy Ferrero w Polsce podpisali list intencyjny dotyczący kolejnych lat współpracy.

W ciągu tych piętnastu lat naprawdę wiele się zmieniło. Zmianie uległa oficjalna nazwa rozgrywek, a w 2019 roku podczas 25. Wielkiego Finału w Zabrzu turniejowi zostało nadane imię Marka Kisiela. Ponadto, powstała oficjalna strona rozgrywek minisiatówka.pl, gdzie na bieżąco zamieszczane są wszystkie informacje o turnieju oraz galerie zdjęć.

Wspominając o rekordach Polska Siatkówka i Grupa Ferrero w Polsce może pochwalić się ogromnym sukcesem. W tegorocznej edycji zagrało blisko 45 tysięcy młodych adeptów siatkówki. To o ponad sześć tysięcy więcej niż przed rokiem. To kolejne potwierdzenie, że młodzież kocha siatkówkę.

Ponadto, w ciągu 15-letniej współpracy we wszystkich turniejach KINDER Joy of moving zagrało blisko 550 tysięcy dzieci, a jeśli dodamy do tego zaangażowanie trenerów, pracowników Wojewódzkich Związków Piłki Siatkowej, organizatorów zawodów, przyjaciół i rodziny, to w organizację wszystkich imprez było zaangażowanych ponad 2 miliony osób!

Grupa Ferrero w Polsce zawsze podkreśla, że minisiatkówka to serce programu KINDER Joy of moving w Polsce. Polski Związek Piłki Siatkowej ma nadzieję, że to serce, które bije równym rytmem od 15 lat będzie biło dalej przez kolejne długie lata.
Autor: Katarzyna Porębska