KINDER Joy of moving Minisiatkówka

Młodzieżowa Reprezentacja Polski na XVII EYOF Maribor 2023 odebrała nominacje

W Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia młodym polskim sportowcom nominacji do Młodzieżowej Reprezentacji Polski na XVII Letni EYOF Maribor 2023. Polska ekipa liczy 122 sportowców (66 dziewcząt i 56 chłopców), a w tym gronie są ekipy siatkarek i siatkarzy.

Cała reprezentacja Polski, wraz z osobami współpracującymi, m.in. trenerami, fizjoterapeutami, liczy 165 osób oraz 11 z misji festiwalowej. Szefem polskiej misji festiwalowej została Luiza Złotkowska – dwukrotna medalistka olimpijska w łyżwiarstwie szybkim z Vancouver 2010 i Soczi 2014.

Młodzi polscy sportowcy wraz z trenerami, sztabami szkoleniowymi oraz członkami misji odebrali oficjalne powołania do reprezentacji Polski z rąk Radosława Piesiewicza – Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Magdaleny Szozdy reprezentującej firmę Ferrero – Partnera Młodzieżowej Reprezentacji Polski.

Przyrzeczenie w imieniu sportowców złożyła siatkarka Oliwia Nastawska, która rok temu podczas XVI Letniego EYOF Bańska-Bystrzyca 2022 zdobyła brązowy medal wraz z drużyną siatkarek. Z kolei w imieniu trenerów i osób współpracujących przyrzeczenie złożył Maciej Stanowicz – trener kolarstwa szosowego. – Cieszę się, że będę reprezentować Polskę w tak dużej międzynarodowej imprezie. Wiem jak smakuje sukces w EYOF i z koleżankami zrobimy wszystko, żeby w Mariborze cieszyć się z dobrych wyników – mówiła Oliwia Nastawska.

 Jak zawsze i w Mariborze również, będziemy walczyć o zwycięstwo w każdym meczu. Taki cel zawsze nam przyświeca. Chcemy zająć jak najwyższe miejsce – powiedział trener ekipy chłopców Sebastian Pawlik, szkoleniowiec, który w swoim dorobku ma sukcesy w siatkówce młodzieżowej.

W gronie 122 zawodniczek i zawodników aż 22 osoby uczestniczyły w zeszłorocznym Letnim EYOF w słowackiej Bańskiej Bystrzycy, a 11 z nich zdobyło tam medale.

Na koniec uroczystości życzenia sukcesów wszystkim polskim młodym sportowcom złożył Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego – Radosław Piesiewicz.

– To jest ogromne przeżycie, dla Was, ale i dla mnie, bo po raz pierwszy miałem możliwość wręczenia Wam nominacji. 122 osoby to bardzo liczna drużyna, która będzie walczyła o medale. 22 osoby już poczuły smak poprzedniej edycji EYOF-u, a 11 z Was medale zdobyło – powiedział Radosław Piesiewicz, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego. – 20 medali zdobyte podczas poprzedniej edycji tej imprezy, to jest duże dokonanie – 5 złotych, 5 srebrnych i 10 brązowych. Chciałbym żebyście w Mariborze zdobyli przynajmniej 28 medali, bo to jest ta liczba, której brakuje nam do sumy 200 we wszystkich letnich edycjach. Bierzcie przykład z tych zawodników, którzy z ostatnich Igrzysk Europejskich przywieźli aż 50 medali. Wy też jesteście niesamowici, bo poświęcacie swój cenny czas, aby trenować, dążyć do doskonałości, aby być najlepszymi. Patrzę na Was z podziwem jak ciężko trenujecie i gdzie już dziś jesteście. Mam wielką nadzieję, że w przyszłości to Wy będziecie stanowić o sile reprezentacji Polski na igrzyskach olimpijskich. Życzę Wam zdrowia, przynajmniej 28 medali i do zobaczenia po powrocie – zakończył Prezes PKOl Radosław Piesiewicz.

Wcześniej, wszyscy członkowie reprezentacji Polski odebrali stroje, uczestniczyli w sesji zdjęciowej, szkoleniu z przepisów antydopingowych przeprowadzone przez POLADĘ oraz w spotkaniu z Działem Edukacji Olimpijskiej PKOl.

Młodzieżowa Reprezentacja Polski na XVII Letni EYOF Maribor 2023 do Słowenii odleci w sobotę po południu. Impreza rozpocznie się w niedzielę 23 lipca i potrwa do 29 lipca.

Powodzenia Polacy! Trzymamy za Was kciuki!

Pragniemy podkreślić, że od 2020 roku Grupa Ferrero w Polsce współpracuje z Polskim Komitetem Olimpijskim w obszarze promocji aktywnego stylu życia oraz olimpizmu wśród najmłodszych oraz ich rodzin. Tym samym program KINDER Joy of moving został Partnerem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiej Młodzieżowej Reprezentacji Olimpijskiej oraz projektu edukacji olimpijskiej „Ja i Sport”.

Autor: Katarzyna Porębska/Olimpijski.pl, fot. Szymon Sikora/Olimpijski.pl