KINDER Joy of moving Minisiatkówka

Nowy sezon rozpoczęty!

Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że rozpoczął się nowy sezon Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving. W poprzednich rozgrywkach udział wzięło blisko 45 tysięcy młodych adeptów siatkówki. W sezonie 2022/23 mamy nadzieję, że wspólnie ustanowimy nowy rekord!

Sezon 2022/23 będzie wyjątkowy z kilku powodów. Po pierwsze Polski Związek Piłki Siatkowej i Grupa Ferrero w Polsce szesnasty rok z rzędu będzie współorganizowały najpiękniejszy turniej minisiatkówki w Europie. Naprawdę trudno znaleźć inny kraj, w którym co roku ponad 40 tysięcy dzieci w wieku 11-13 lat z tak ogromną pasją trenuje siatkówkę. Głównym celem przedsięwzięcia rozgrywek KINDER Joy of moving jest propagowanie aktywnego trybu życia wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcanie do systematycznego uprawiania sportu.

30. edycja Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving rozgrywana będzie pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz dwóch ministerstw – Ministerstwa Sportu i Turystyki i Ministra Edukacji Narodowej.

Pragniemy również podkreślić, że Grupa Ferrero w Polsce, która od ponad 15 lat współorganizuje Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving jest również Partnerem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiej Młodzieżowej Reprezentacji Olimpijskiej oraz projektu edukacji olimpijskiej „Ja i Sport”. Współpracuje w obszarze promocji aktywnego stylu życia oraz olimpizmu wśród najmłodszych oraz ich rodzin.

– KINDER Joy of moving to był pierwszy projekt, który rozpoczęliśmy w naszej firmie. Wtedy nosił on jeszcze nazwę KINDER+Sport. To był początek czegoś wielkiego. Myślę, że nikt w tamtym momencie nie spodziewał się, że któregoś dnia to będzie turniej na tak wielką skalę. Od kilku lat w rozgrywkach bierze udział blisko 45 tysięcy dzieci. To jest serce całego projektu KINDER Joy of moving. Potem zaczęły dołączać kolejne projekty i rozwijamy się w innych dyscyplinach. Chcę jednak podkreślić, że turniej KINDER Joy of moving w minisiatkówce jest największy ze względu na liczbę dzieci biorących w nich udział. Jesteśmy z niego bardzo dumni – powiedział Enrico Bottero, Dyrektor Generalny Grupy Ferrero w Polsce.

Tak jak w poprzednich latach rozgrywki KINDER Joy of moving odbywają się w szesnastu województwach. W każdym regionie przedstawiciele Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej wyznaczyli koordynatora, czyli osobę odpowiedzialną za organizację rozgrywek. Lista koordynatorów TUTAJ

Na oficjalnej stronie rozgrywek KINDER Joy of moving dostępny jest również aktualny harmonogram turniejów. Jest on na bieżąco aktualizowany. Jak sprawdzić harmonogram? Wystarczy na głównej stronie rozgrywek www.minisiatkowka.pl wybrać zakładkę ROZGRYWKI, a następnie HARMONOGRAM. Regulaminu natomiast znajduje się TUTAJ

Jedną z nowości w tegorocznych rozgrywkach jest rywalizacja w kategorii „singli”. Od stycznia mogą w nich brać udział dziewczynki i chłopcy urodzeni w 2013 roku lub młodsi. To pilotażowy projekt. W związku z tym, „single” w sezonie 2022/23 zakończą rozgrywki na etapie wojewódzkim.

Wzorem lat ubiegłych finały wojewódzkie w każdym regionie wyłonią mistrza i wicemistrza województwa w kategorii „2”, „3” i „4”. Będą one reprezentować dane województwo w Wielkim Finale KINDER Joy of moving. 

– Jestem niezmiernie szczęśliwy, widząc tłumy młodzieży biorącej udział w tak pięknym przedsięwzięciu. Atmosfera towarzysząca turniejom każdego szczebla KINDER Joy of moving jest niepowtarzalna. Wiem, co mówię, bo przez lata miałem zaszczyt być ambasadorem tego turnieju. Jestem dumny, że nasza dyscyplina wzbudza w dzieciach i młodzieży tyle pozytywnych emocji – podkreślił Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Przypominamy, że w turnieju mogą wziąć udział dzieci bez względu na przynależność klubową oraz narodowość, które reprezentują następujące podmioty: kluby, szkoły, zespoły amatorskie, akademie siatkarskie, uczniowskie kluby sportowe, stowarzyszenia, fundacje. Rozgrywki na poziomie wojewódzkim odbywają się w trzech etapach: Turnieje Miejskie, Eliminacje Wojewódzkie oraz Finały Wojewódzkie. Zwieńczeniem tego będzie Wielki Finał! Drużyny, które chcą wziąć udział w rozgrywkach zobowiązane są zgłosić się do koordynatora wojewódzkiego, wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz niezbędne dokumenty.

Autor: Katarzyna Porębska