KINDER Joy of moving Minisiatkówka

Sprawdź, kto jest koordynatorem rozgrywek w Twoim regionie!

Za niedługo będziemy mogli powiedzieć, że rozgrywki Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving rozgrywają się już we wszystkich szesnastu województwach naszego kraju. Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi danymi dotyczącymi koordynatorów wojewódzkich w danym regionie.  

Rozgrywki KINDER Joy of moving w sezonie 2023/24 wystartowały już w kilku województwach. Na naszej stronie znajdziesz dane kontaktowe do wszystkich koordynatorów wojewódzkich w danym regionie. Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi, ponieważ w niektórych województwach mamy podział na osoby odpowiedzialne za organizację rozgrywek dziewcząt, a osobno chłopców.

Ponadto zwracamy też szczególną uwagę, aby zapoznać się z danymi koordynatorów, ponieważ w przeciwieństwie do poprzednich rozgrywek w niektórych regionach nastąpiły zmiany na stanowisku koordynatora rozgrywek KINDER Joy of moving. 

Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie zagrało blisko 47 tysięcy młodych adeptów siatkówki. To kolejne potwierdzenie, że młodzież kocha siatkówkę.

Przypomnijmy, że główną ideą Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving poza zdobywaniem doświadczenia siatkarskiego przez młodych adeptów siatkówki, jest przede wszystkim promocja aktywnego stylu życia wśród najmłodszych, ale i nauka uniwersalnych wartości sportu przez wspólną zabawę!

KINDER Joy of moving to program z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu realizowany przez Grupę Ferrero w ponad 20 krajach na całym świecie, w tym od 2007 roku również w Polsce. Celem programu jest szeroko rozumiana edukacja sportowa oraz promocja aktywnego stylu życia wśród młodego pokolenia i ich rodzin.

Obecnie w Polsce na program KINDER Joy of moving składa się aż siedem ogólnokrajowych i całorocznych projektów edukacyjno-sportowych, opartych na metodologii JOY OF MOVING. Wszystkie realizowane są przez Grupę Ferrero we współpracy z partnerskimi organizacjami sportowymi – Polskim Komitetem Olimpijskim, Polskim Związkiem Piłki Siatkowej, Polskim Związkiem Tenisowy, Polskim Związkiem Żeglarskim i Fundacją Moniki Pyrek oraz pod honorowym patronatem instytucji państwowych – Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministra Edukacji i Nauki.

Tak szeroka obecności programu KINDER Joy of moving w naszym kraju powodowana jest chęcią pokazania najmłodszym, że każda dyscyplina sportu niesie ze sobą wiele radości, a próbowanie różnych form aktywności może pozytywnie wpływać na nasz rozwój oraz samopoczucie. Inicjatywna Ferrero odpowiada na trzy cele Agendy na rzecz zrównoważonego rozwoju do 2030, stworzonej przez ONZ: dobre zdrowie i jakość życia (3), dobra jakość edukacji (4) i partnerstwo na rzecz celów (17).

Autor: Katarzyna Porębska