KINDER Joy of moving Minisiatkówka

Świętujemy 15-lecie współpracy – filmy i zdjęcia

W dniach 1-3 lipca 2022 roku w Gliwicach rozgrywany był 28. Wielki Finał Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving. Przez trzy dni w Arenie Gliwice 192 drużyny z całej Polski walczyły o medale i tytuł mistrza w danej kategorii. Tegoroczny turniej finałowy był także okazją do świętowania 15-lecia współpracy Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Grupy Ferrero w Polsce. 

Tegoroczna edycja Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving jest wyjątkowa, ponieważ Polski Związek Piłki Siatkowej oraz Grupa Ferrero Polska świętują 15-lecie współpracy. Ponadto, po raz drugi Wielki Finał zagościł w Gliwicach, gdzie po raz kolejny o tytuł mistrza Polski w kategorii „2”, „3”, „4” dziewcząt i chłopców rywalizowały 192 drużyny.  Przypomnijmy, że w tegorocznej edycji zagrało blisko 45 tysięcy młodych adeptów siatkówki. To o ponad sześć tysięcy więcej niż przed rokiem. To kolejne potwierdzenie, że młodzież kocha siatkówkę.

Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce o Puchar KINDER Joy of moving to największe i najważniejsze wydarzenie siatkarskie dla dzieci i młodzieży w naszym kraju. Pierwszy Wielki Finał został rozegrany w 1995 roku w Zabrzu, a jego pomysłodawcą był Marek Kisiel.

W 2007 roku, czyli 15 lat temu Grupa Ferrero w Polsce zaufała Polskiej Siatkówce i zaangażowała się w organizację tych zawodów. Dzięki temu partnerstwu i wspólnej pracy, z roku na rok zwiększało się zainteresowanie rozgrywkami, były pobijane kolejne rekordy osób biorących w nich udział, a także podnosił się poziom organizacyjny zawodów, które dzisiaj można określić w pełni profesjonalnymi rozgrywkami o mistrzostwo Polski.

Główną ideą turnieju poza zdobywaniem doświadczenia siatkarskiego przez młodych adeptów siatkówki, jest przede wszystkim promocja aktywnego stylu życia wśród najmłodszych, ale i nauka uniwersalnych wartości sportu przez wspólną zabawę!

W ciągu tych piętnastu lat naprawdę wiele się zmieniło. Zmianie uległa oficjalna nazwa rozgrywek, a w 2019 roku podczas 25. Wielkiego Finału w Zabrzu turniejowi zostało nadane imię Marka Kisiela. Ponadto, powstała oficjalna strona rozgrywek minisiatówka.pl, gdzie na bieżąco zamieszczane są wszystkie informacje o turnieju oraz galerie zdjęć.

Wspominając o rekordach Polska Siatkówka i Grupa Ferrero w Polsce może pochwalić się ogromnym sukcesem. W tegorocznej edycji zagrało blisko 45 tysięcy młodych adeptów siatkówki. To o ponad sześć tysięcy więcej niż przed rokiem. To kolejne potwierdzenie, że młodzież kocha siatkówkę.

Ponadto, w ciągu 15-letniej współpracy we wszystkich turniejach KINDER Joy of moving zagrało blisko 550 tysięcy dzieci, a jeśli dodamy do tego zaangażowanie trenerów, pracowników Wojewódzkich Związków Piłki Siatkowej, organizatorów zawodów, przyjaciół i rodziny, to w organizację wszystkich imprez było zaangażowanych ponad 2 miliony osób!

W czasie 28. Wielkiego Finału powstało wiele pamiątkowych filmów, które można obejrzeć klikając w poniższe linki:
Życzenia dla finalistów
1 film: https://bit.ly/3atb8Ul
2. film: https://bit.ly/3axJYvK
3. film: https://bit.ly/3c54TXp

Turniej okiem naszej kamery w dniach 30 czerwca – 3 lipca
 Przygotowania: https://bit.ly/3OWNFKj
Ceremonia otwarcia I: https://bit.ly/3OWTVBD
Ceremonia otwarcia II: https://bit.ly/3O1KS14
Podsumowanie I i II dnia: https://bit.ly/3RoijxP
Podsumowanie III dnia: https://bit.ly/3uDB1Yu
Ceremonia medalowa: https://bit.ly/3z5gKhj

Galerie zdjęć 28. Wielkiego Finału KINDER Joy of moving
Ceremonia Otwarcia: https://bit.ly/3P06bkT
Dzień I: https://bit.ly/3bS4nf5
Dzień II: https://bit.ly/3PgXC4X
Dzień III: https://bit.ly/3PgDKPA
Ceremonia medalowa: https://bit.ly/3ADE7iY

Autor: Katarzyna Porębska