KINDER Joy of moving Minisiatkówka

Turnieje Miejskie w woj. pomorskim

W listopadzie w województwie pomorskim odbyły się pierwsze turnieje Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving w kategorii dziewcząt.

W dniu 27 listopada 2021 roku w Człuchowie odbyły się Turnieje rozstawieniowy w kategorii „2”, „3” oraz „4” dziewcząt. Organizatorem zawodów wyznaczonym przez Pomorski Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej był  Bartosz Węgrzyn.

Przed rozpoczęciem turnieju na hali rozmieszczone zostały informacje odnośnie zasad bezpieczeństwa, wywieszone zostały plakaty oraz banery KINDER Joy of Moving. Po zakończeniu turnieju odbyło się podsumowanie oraz wręczenie dyplomów dla wszystkich uczestników.

Do turnieju w kategorii „2” dziewcząt zgłosiło się 57 drużyn i zagrało łącznie 132 zawodniczki. W I etapie turnieju drużyny zostały rozlosowane do 12 grup po 5 drużyn. W grupach rywalizowano systemem „każdy z każdym” jeden set do 15 punktów. W kolejnym etapie każda z drużyn rozegrała mecz półfinałowy według zajętych miejsc w grupach. Po meczach półfinałowych rozegrane zostały mecze „krzyż”, które decydowały o miejscach w poszczególnych ligach, które rozegrane zostaną podczas pierwszego turnieju eliminacyjnego.

Końcowa klasyfikacja „2” dziewcząt

Tego samego dnia toczyła się w Człuchowie również rywalizacja w kategorii „3” dziewcząt. Do udziału w zawodach zgłosiły się 23 drużyny i zagrało łącznie 85 młodych adeptek siatkówki.

W I etapie turnieju drużyny zostały rozlosowane do 6 grup. W grupach rywalizowano systemem „każdy z każdym” jeden set do 15 punktów. W kolejnym etapie pierwsze 2 drużyny z każdej z grup rozegrały mecze półfinałowy o wejście do grupy finałowej. Po meczach półfinałowych drużyny zostały przydzielone według zajętych miejsc w I etapie do kolejnych grup, w których rywalizowały systemem „każdy z każdym” o miejsca do końcowej klasyfikacji.

Końcowa klasyfikacja „3” dziewcząt
1. AKADEMIA PLIŃSKIEGO
2. SN GEDANIA I
3. UKS JASIENIAK II
4. UKS JASIENIAK III
5. CZŁUCHÓW I
6. AS TREFL I
7. STĘŻYCA I
8. KAEMKA I
9. KAEMKA II
10. CZŁUCHÓW II
11. CZŁUCHÓW III
12. CZŁUCHÓW IV
13. UKS JASIENIAK IV
14. SN GEDANIA II
15. SN GEDANIA III
16. STĘŻYCA II
17. WILKI I
18. SN GEDANIA IV
19. GAS II
20. SPS LĘBORK
21. UKS ŁEBIEŃ
22. UKS JASIENIAK V
23. KAEMKA III

Równolegle w hali sportowej toczyła się rywalizacja w kategorii „4” dziewcząt. Do tych zawodów zgłosiło się 14 ekip i zagrały 74 młode zawodniczki. W I etapie turnieju drużyny zostały rozlosowane do 3 grup. W grupach rywalizowano systemem „każdy z każdym” jeden set do 15 punktów. W kolejnym etapie każda z drużyn rozegrała mecz półfinałowy, który decydował o wejściu do poszczególnej grupy. Po meczach półfinałowych drużyny zostały przydzielone do kolejnych grup, w których rywalizowały systemem „każdy z każdym” o miejsca do końcowej klasyfikacji.

Końcowa klasyfikacja „4” dziewcząt
1. GDYŃSKA AKADEMIA SIATKÓWKI I
2. SN GEDANIA I
3. APS RUMIA I
4. KaEmKa STAROGARD GDAŃSKI I
5. UKS WILKI CHWASZCZYNO I
6. SN GEDANIA II
7. UKS WILKI CHWASZCZYNO II
8. UKS – ZSS CZŁUCHÓW II
9. KaEmKa STAROGARD GDAŃSKI II
10. UKS – ZSS CZŁUCHÓW I
11. WIEŻYCA 2011 STĘŻYCA I
12. UKS – ZSS CZŁUCHÓW III
13. UKS JASTARNIA
14. SN GEDANIA III

Autor: Katarzyna Porębska.