KINDER Joy of moving Minisiatkówka

Turnieje Miejskie: woj. wielkopolskie

Przez prawie trzy miesiące w województwie wielkopolskim rozgrywane były zawody w ramach Turniejów Miejskich, które są pierwszy etapem eliminacji Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving w sezonie 2023/24. W kategorii „2”, „3”, „4” dziewcząt i chłopców wzięło udział 595 drużyn, a zagrało łącznie 2622 zawodniczek i zawodników!

Turnieje Miejskie w Wielkopolsce rozgrywane były w okresie 18 listopada 2023 roku do 28 stycznia 2024 roku. Pierwszy etap rozgrywek KINDER Joy of moving w różnych kategoriach zagościł do kilku miast Wielkopolski. Młodzi adepci siatkówki rozgrywali swoje mecze w następujących miejscowościach: Leszno, Krotoszyn, Wronki, Piła, Tarnowo Podgórne, Turek, Trzcianka, Pniewy. Wszystkie turnieje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

W sezonie 2023/2024 w ramach pierwszego etapu – Turniejów Miejskich KINDER Joy of moving wielkopolskie zespoły zgłoszone do rozgrywek rozegrały 36 turniejów, łącznie 2 071 spotkań z udziałem 2 622 zawodników i zawodniczek kategorii ”2”, „3” i „4” dziewcząt i chłopców, przy łącznej ilości 595 drużyn.

– Terminarz i system I etapu rozgrywek dostosowany był do ilości zespołów w poszczególnych kategoriach wiekowych. Rywalizacja sportowa toczyła się w każdej części naszego województwa od północy po samo południe Wielkopolski. Z turnieju miast wyłoniono drużyny, które awansowały do kolejnego etapu – eliminacji wojewódzkich – powiedział Zbigniew Zieliński, koordynator województwa wielkopolskiego.

Poniżej przedstawiamy klasyfikację końcówką w kategorii „2”, „3”, „4” dziewcząt i chłopców po zakończeniu poszczególnych etapów rozgrywek Turniejów Miejskich.

Autor: Katarzyna Porębska, fot. Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej