KINDER Joy of moving Minisiatkówka

Wielki Finał 2023 – ceremonia otwarcia

W piątek w PreZero Arena Gliwice rozpoczął się 29. Wielki Finał Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving. W trzydniowym turnieju udział biorą 192 drużyny w kategorii „2”, „3”, „4” dziewcząt i chłopców. Po raz trzeci z rzędu Wielki Finał gości w mieście Gliwice. Przed rozpoczęciem spotkań odbyła się uroczysta ceremonia otwarcia turnieju.

Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce o Puchar KINDER Joy of moving to największe i najważniejsze wydarzenie siatkarskie dla dzieci i młodzieży w naszym kraju. Pierwszy Wielki Finał został rozegrany w 1995 roku w Zabrzu, a jego pomysłodawcą był Marek Kisiel. 

– W imieniu Sebastiana Świderskiego, prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej witam wszystkich serdecznie na 29. Wielkim Finale Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving w Gliwicach. Rozgrywki noszą imię wybitnego działacza. Od dzisiaj do niedzieli 192 drużyny z szesnastu województw będzie walczyło o medale mistrzostw Polski. Życzę Wam udanego turnieju, jak najlepszych wyników. Kibicom i rodzicom dobrej zabawy. Sędziom jak najlepszych decyzji, a trenerom spokojnej pracy z podopiecznymi – powiedział Tomasz Paluch, Członek Prezydium Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Po raz trzeci z rzędu miejscem rywalizacji najlepszych drużyn w Polsce będzie PreZero Arena Gliwice. To jeden z najnowocześniejszych i największych obiektów tego rodzaju w Polsce. Został oddany do użytku w 2018 roku i może pomieścić 17 tysięcy osób, gościł już wielu sportowców, m.in. piłkarzy ręcznych, koszykarzy, a także siatkarski i siatkarzy – w tym aktualnych mistrzów świata. Ostatniej jesieni mecze rangi mistrzostw świata rozgrywały tam reprezentacje Polski siatkarzy i siatkarek. Podczas ceremonii otwarcia obecne były dwie reprezentantki Polski – Malwina Smarzek oraz Joanna Wołosz.

– Witamy Was serdecznie. Rozgrzewka przed meczem to jeden z najważniejszych etapów przygotowań przed meczem. Wiem, że przed wami bardzo dużo spotkań. Postaramy się z Malwiną trochę Wam pomóc w przygotowaniach. Z tego miejsca życzę Wam cudownego turnieju. Mam nadzieję, że ten turniej zostanie w waszej pamięci na długie lata. Ja osobiście po 20 latach bardzo miło wspominam te zawody. To był jeden z najlepszych turniejów, w jakich miałam okazję zagrać. Powodzenia! – podkreśliła Joanna Wołosz, rozgrywająca reprezentacji Polski.

Z kolei Malwina Smarzek, atakująca reprezentacji Polski dodała – Na początku muszę Wam wyznać, że bardzo wam zazdroszczę, że możecie brać udział w tym turnieju. Osobiście nie miałam takiej możliwości. Jestem pod ogromnym wrażeniem organizacyjnym. Bardzo się cieszę, że mam okazję być tutaj razem z Wami w Gliwicach. Życzę Wam dobrej zabawy! 

W trakcie ceremonii otwarcia 29. Wielkiego Finału nagrodzono najlepszych koordynatorów wojewódzkich rozgrywek za sezon 2022/23. Tytuł najlepszego koordynatora zdobywa się za osiągnięcie najwyższego współczynnika uczestników w swoim województwie w danym sezonie rozgrywkowym (współczynnik wynika z ilorazu uczestników w danym województwie oraz ilości dzieci w danym województwie w danym wieku).

W tym sezonie nagrodę otrzymał Wiesław Cieślik oraz Henryk Darocha, koordynatorzy z województwa śląskiego. Warto dodać, że na drugim miejscu z bardzo małą różnicą uplasowało się województwo warmińsko-mazurskie. 

Wyniki wszystkich spotkań, które są rozgrywane od piątku do niedzieli śledzić można bezpośrednio na oficjalnej stronie rozgrywek, czyli https://minisiatkowka.pl/ w zakładce WYNIKI. Po wejściu na stronę należy wybrać daną kategorię. Wyniki będą aktualizowane co 5 minut. 

Ogólnopolskie Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving organizowane są przez Polski Związek Piłki Siatkowej pod honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Nauki i Edukacji oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Partnerem tytularnym jest Grupa Ferrero w Polsce, która prowadzi program KINDER Joy of moving. Partnerem tego wydarzenia jest Arena Gliwice, a gospodarzem miasto Gliwice. Dodać jeszcze należy, że Parterem technicznym tegorocznego Wielkiego Finału jest Gerflor Polska.

Autor: Katarzyna Porębska