KINDER Joy of moving Minisiatkówka

Wielki Finał 2023 – dzień 1

Od piątku do niedzieli miasto Gliwice gości uczestników 29. Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving. W turnieju udział biorą 192 drużyny, które walczą o medale mistrzostw Polski w kategorii „2”, „3”, „4” dziewcząt i chłopców. 

Przez blisko dziesięć miesięcy toczyła się rywalizacja w tegorocznej edycji rozgrywek KINDER Joy of moving. W Turniejach Miejskich, Eliminacjach Wojewódzkich oraz Finałach Wojewódzkich zagrało blisko 47 tysięcy młodych adeptów siatkówki. To kolejne potwierdzenie, że młodzież kocha siatkówkę. Kilkanaście minut po 9.00 w PreZero Arenie Głównej oraz Arenie Małej w Gliwicach rozpoczął się 29. Wielki Finał Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving z udziałem 192 drużyn dziewcząt i chłopców w kategorii „2”, „3” i „4” reprezentujących szesnaście województw.

– Przed nami kolejny Wielki Finał KINDER Joy of moving. Jest to szczególny turniej. Turniej, którego zazdrości nam cała Europa i cały świat. Turniej, który został specjalnie stworzony dla Was. Wszystkim życzę dużo szczęścia, dużo miłości do sportu, który wybraliście, bo to jest najpiękniejsza dyscyplina sportu na świecie. Do tego dużo fajnych, wspaniałych zagrań. Rozwijajcie swoją pasję i miłość – powiedział Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. 

Od początku piątkowe zmagania obserwowały reprezentantki Polski – Malwina Smarzek oraz Joanna Wołosz. – Pierwsza moja myśl po wejściu do PreZero Areny Gliwice to „wow”. Liczba boisk i uczestników robi ogromne wrażenie. Jestem także pod wrażeniem organizacji tego turnieju. Dla mnie to pierwsze takie wydarzenie w roli obserwatora. Cieszę się, że mogę być w Gliwicach i podziwiać zmagania tych młodych zawodniczek i zawodników – wyznała Joanna Wołosz, rozgrywająca reprezentacji Polski.

W pierwszym dniu zmagań drużyny rozgrywały swoje mecze w fazie grupowej. Zespoły w danej kategorii (32 drużyny) zostały podzielone na osiem grup. Mecze rozgrywają systemem „każdy z każdym”. Po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy w dalszej części turnieju będą grały o miejsca 1-16. Zespoły, które zajęły w grupach miejsce odpowiednio trzecie i czwarte w kolejnym dniu zmagań będą grać o miejsca 17-32. 

Wyniki wszystkich spotkań, które są rozgrywane od piątku do niedzieli śledzić można bezpośrednio na oficjalnej stronie rozgrywek, czyli https://minisiatkowka.pl/ w zakładce WYNIKI. Po wejściu na stronę należy wybrać daną kategorię. Wyniki będą aktualizowane co 5 minut. 

Na tym jednak nie koniec! Od 7 do 9 lipca zarówno wewnątrz Areny Gliwice, jaki i przed nią, przygotowanych jest mnóstwo atrakcji dla całych rodzin. Przed obiektem powstała multisportowa strefa programu KINDER Joy of moving, a w niej takie atrakcje jak: siatkówka, koszykówka, teqvoly, pickleball, tenis ziemny i stołowy, stymulatory żeglarstwa, curling, boiska panna, ale i stanowiska kreatywne oraz edukacyjne.

Dodatkowo w strefie są ALTERNATYWNE LEKCJE WF, które poprowadzi sama Monika Pyrek, tyczkarka, olimpijka i ambasadorka programu KINDER Joy of moving w Polsce. Lekcje łączą w sobie sportową zabawę oraz nowe technologie, dzięki czemu angażują i prawdziwie bawią młode pokolenie.

MULITISPORTOWA STREFA KINDER JOY OF MOVING
Arena Gliwicie, ul. Akademicka 50, Gliwice
Godziny działania strefy: 07.07.2023 (piątek): 15:00-20:00 08-09.07.2023 (sobota-niedziela): 12:00-20:00.

Przypomnijmy, że główną ideą Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving poza zdobywaniem doświadczenia siatkarskiego przez młodych adeptów siatkówki, jest przede wszystkim promocja aktywnego stylu życia wśród najmłodszych, ale i nauka uniwersalnych wartości sportu przez wspólną zabawę!

Ogólnopolskie Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving organizowane są przez Polski Związek Piłki Siatkowej pod honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Nauki i Edukacji oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Partnerem tytularnym jest Grupa Ferrero w Polsce, która prowadzi program KINDER Joy of moving. Partnerem tego wydarzenia jest Arena Gliwice, a gospodarzem miasto Gliwice. Dodać jeszcze należy, że Parterem technicznym tegorocznego Wielkiego Finału jest Gerflor Polska.

Harmonogram 29. Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving
7 lipca (piątek)
godz. 8-30 – 9.00 Ceremonia otwarcia 
godz. 9.00 – 9.20 Rozpoczęcie pierwszych meczów dnia (drużyny rozgrywają swoje mecze zgodnie z harmonogramem)

8 lipca (sobota)
godz. 9.00 Rozpoczęcie pierwszych meczów dnia

9 lipca (niedziela)
godz. 9.00 – 10.30 mecze rozstawieniowe o miejsca
godz. 11.00 – 13.30 mecze o poszczególne miejsca
ok. godz. 13.30-14.00 Uroczyste zamknięcie turnieju

Wszystkie informacje będzie można znaleźć na:
Aktualne informacje 
Wyniki spotkań 
Media społecznościowe Facebook – Minisiatkówka w mistrzowskich wydaniu 

A także na oficjalnych profilach w mediach społecznościowych Polska Siatkówka oraz KINDER Joy of moving.

Autor: Katarzyna Porębska