KINDER Joy of moving Minisiatkówka

Wielki Finał 2023 – dzień 2

Sobota to drugi dzień zmagań 29. Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving. W turnieju udział biorą 192 drużyny, które walczą o medale mistrzostw Polski w kategorii „2”, „3”, „4” dziewcząt i chłopców. 

Przez blisko dziesięć miesięcy toczyła się rywalizacja w tegorocznej edycji rozgrywek KINDER Joy of moving. W Turniejach Miejskich, Eliminacjach Wojewódzkich oraz Finałach Wojewódzkich zagrało blisko 47 tysięcy młodych adeptów siatkówki. To kolejne potwierdzenie, że młodzież kocha siatkówkę. Kilkanaście minut po 9.00 w PreZero Arenie Głównej oraz Arenie Małej w Gliwicach rozpoczął się 29. Wielki Finał Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving z udziałem 192 drużyn dziewcząt i chłopców w kategorii „2”, „3” i „4” reprezentujących szesnaście województw.

W pierwszej części dnia drużyny w kategorii „2”, „3”, „4” dziewcząt i chłopców rozgrywały mecze o miejsca 17-32. Następnie rozpoczęła się równolegle rywalizacja o miejsca 1-8 i 9-16.

Od rana zmagania tegorocznych finalistów obserwowały Joanna Wołosz – rozgrywająca reprezentacji Polski oraz Malwina Smarzek – atakująca reprezentacji Polski.

– Zazdroszczę tym młodym zawodniczkom i zawodnikom, że mogą wziąć udział w takim turnieju. Osobiście nie miałam takiej okazji, ponieważ kiedy zaczęłam grać w siatkówkę od razu zaczęłam grę w III lidze. Można powiedzieć, że trochę ominął mnie okres młodzieżówki. Dlatego cieszę się, że mogę osobiście być na tym turnieju i podziwiać utalentowane zawodniczki i zawodników. Muszę przyznać, że zauważyłam kilka wyróżniających się zawodniczek, co daje nadzieję, że za jakiś czas będą grały w reprezentacji Polski – powiedział Malwina Smarzek, atakująca Biało-Czerwonych. 

W drugiej części dnia drużyny Wielkiego Finału KINDER Joy of moving w kategorii „2”, „3”, „4” dziewcząt i chłopców rozgrywały spotkania o wyższe miejsca 1-8 oraz 9-16. Te pojedynki dostarczyły wiele emocji. Należało podkreślić, że zespoły prezentowały bardzo wysoki poziom sportowy. Widać było zaangażowanie w każdą akcję. A to wszystko przy wspaniałym dopingu rodziców.

Ponadto w godzinach popołudniowych do PreZero Areny Gliwice zawitali nowi goście, którzy obserwowali grę zdolnych młodych siatkarek i siatkarzy. Mowa o Dawidzie Dulskim, atakującym Aluron CMC Warty Zawiercie, Kamila Szymury, libero PSG Stali Nysa oraz Artur Szalpuk, przyjmujący Projektu Warszawa. W drugiej części dnia grę  młodych sportowców obserwował także Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. 

– W środę wróciliśmy z Kołobrzegu, gdzie grały półfinały mistrzostw Polski młodziczek, a w czwartek rano wyruszyliśmy w podróż do Gliwic. Jak do tej pory rywalizacja idzie nam dobrze. Czekamy na kolejne rozstrzygnięcia. Staramy się skupić na kolejnym meczu – wyznał Marcin Wika, trener drużyny AS Pliński&Wika Puck w kategorii „4” dziewcząt.

I dodał – Jesteśmy po raz trzeci w Wielkim Finale. Helena jest od samego początku, bo zaczynała w kategorii „2” dziewcząt. W zeszłym roku rywalizowaliśmy w kategorii „3” dziewcząt, a tym sezonie w „4” dziewcząt. Ten zespół po raz ostatni ma szansę w Wielkim Finale. Mamy nadzieję, że zakończymy go dobrym wynikiem.

W drugim dniu zawody weszły już w decydującą fazę. Połowa zespołów walczyła o wejście do ćwierćfinałów i półfinałów. Poziom rozgrywek był bardzo wysoki. Mecze były bardzo zacięte i wyrównane. Najlepsze ekipy awansowały do półfinałów rozgrywek, natomiast pozostałe zespoły już wiedzą jak zostały rozstawione przed spotkaniami o poszczególne lokaty na koniec 29. Wielkiego Finału KINDER Joy of moving.

Wyniki wszystkich spotkań, które są rozgrywane od piątku do niedzieli śledzić można bezpośrednio na oficjalnej stronie rozgrywek, czyli https://minisiatkowka.pl/ w zakładce WYNIKI. Po wejściu na stronę należy wybrać daną kategorię. Wyniki będą aktualizowane co 5 minut. 

Na tym jednak nie koniec! Od 7 do 9 lipca zarówno wewnątrz Areny Gliwice, jaki i przed nią, przygotowanych jest mnóstwo atrakcji dla całych rodzin. Przed obiektem powstała multisportowa strefa programu KINDER Joy of moving, a w niej takie atrakcje jak: siatkówka, koszykówka, teqvoly, pickleball, tenis ziemny i stołowy, stymulatory żeglarstwa, curling, boiska panna, ale i stanowiska kreatywne oraz edukacyjne.

Dodatkowo w strefie są ALTERNATYWNE LEKCJE WF, które poprowadzi sama Monika Pyrek, tyczkarka, olimpijka i ambasadorka programu KINDER Joy of moving w Polsce. Lekcje łączą w sobie sportową zabawę oraz nowe technologie, dzięki czemu angażują i prawdziwie bawią młode pokolenie.

MULITISPORTOWA STREFA KINDER JOY OF MOVING
Arena Gliwice, ul. Akademicka 50, Gliwice
Godziny działania strefy: 07.07.2023 (piątek): 15:00-20:00 08-09.07.2023 (sobota-niedziela): 12:00-20:00.

Przypomnijmy, że główną ideą Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving poza zdobywaniem doświadczenia siatkarskiego przez młodych adeptów siatkówki, jest przede wszystkim promocja aktywnego stylu życia wśród najmłodszych, ale i nauka uniwersalnych wartości sportu przez wspólną zabawę!

Ogólnopolskie Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving organizowane są przez Polski Związek Piłki Siatkowej pod honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Nauki i Edukacji oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Partnerem tytularnym jest Grupa Ferrero w Polsce, która prowadzi program KINDER Joy of moving. Partnerem tego wydarzenia jest Arena Gliwice, a gospodarzem miasto Gliwice. Dodać jeszcze należy, że Parterem technicznym tegorocznego Wielkiego Finału jest Gerflor Polska.

Harmonogram 29. Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving
7 lipca (piątek)
godz. 8-30 – 9.00 Ceremonia otwarcia 
godz. 9.00 – 9.20 Rozpoczęcie pierwszych meczów dnia (drużyny rozgrywają swoje mecze zgodnie z harmonogramem)

8 lipca (sobota)
godz. 9.00 Rozpoczęcie pierwszych meczów dnia

9 lipca (niedziela)
godz. 9.00 – 10.30 mecze rozstawieniowe o miejsca
godz. 11.00 – 13.30 mecze o poszczególne miejsca
ok. godz. 13.30-14.00 Uroczyste zamknięcie turnieju

Wszystkie informacje będzie można znaleźć na:
Aktualne informacje 
Wyniki spotkań 
Media społecznościowe Facebook – Minisiatkówka w mistrzowskich wydaniu 

A także na oficjalnych profilach w mediach społecznościowych Polska Siatkówka oraz KINDER Joy of moving.

Autor: Katarzyna Porębska