KINDER Joy of moving Minisiatkówka

Wielki Finał 2023 – dzień 3

Niedziela to trzeci dzień 29. Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving rozgrywanego w Gliwicach. Drużyny rozgrywają spotkania o poszczególne miejsca. Turniej rozgrywany jest od piątku do niedzieli bierze udział 192 zespoły w kategorii „2”, „3”, „4” dziewcząt i chłopców reprezentujących szesnaście województw.  

Organizatorzy na każdy dzień turnieju przygotowali specjalne życzenia dla tegorocznych finalistów. Trzeci filmik TUTAJ

W ostatnim dniu turnieju drużyny rozgrywały spotkania o poszczególne miejsca. W każdym spotkaniu rywalizacja toczyła się w duchu fair play. Ponadto, w żadnym meczu nie brakowało zaciętej walki o każdy punkty. Warto także podkreślić, że tegoroczne rozgrywki w każdej kategorii stały na bardzo wysokim poziomie sportowym.

– Jestem pod wrażeniem gry młodych zawodniczek i zawodników. Trochę im zazdroszczę, że dzisiaj mogą brać udział w takim wydarzeniu. Sam nie miałem takiej możliwości, ponieważ dość późno zacząłem grać w siatkówkę. W ogóle nie grałem w minisiatkówkę. Do tego zazdroszczę im, że mogą grać w takim pięknym i nowoczesnym obiekcie sportowym. Za wszystkich trzymam kciuki! – powiedział Artur Szalpuk, przyjmujący reprezentacji Polski. 

W kategorii „2” dziewcząt do półfinału awansował: MKS Dwójka Zawiercie I, WATAHA Lubin, MKS MOS Wieliczka Glinka Academy i MKS Dwójka Zawiercie II. W meczu o złoty medal po przeciwnych stronach siatki stanęły młode zawodniczki z Zawiercia oraz Lubina Spotkanie było zacięte i zakończyło się na korzyść siatkarek MKS Dwójki Zawiercie I 2:1 (15:11, 10:15, 13:11). Natomiast o trzecie miejsce rywalizowała drużyna z Wrocławia i Zawiercia – ale zespół II. Po również trzech wyrównanych partiach lepsze okazały się zawodniczki z województwa małopolskiego 2:1 (15:12, 12:15, 11:6).

Emocji nie brakowało również w decydujących starciach w kategorii „3” dziewcząt. W najlepszej czwórce znalazł się MKS Dwójka Zawiercie I, Uczniowski Klub Sportowy Gdyńska Akademia Siatkówki I, MKS MOS Wieliczka Glinka Academy oraz UKS DĘBINA NIEPORĘT. Mecz o pierwsze miejsce na podium rozegrały siatkarki z Zawiercia oraz Gdyni. Po dwóch setach ze zwycięstwa cieszyły się zawodniczki z Uczniowskiego Klubu Sportowego Gdyńska Akademia Siatkówki I 0:2 (10:15, 10:15). Z kolei o brązowe krążki rywalizowały siatkarski MKS MOS Wieliczka Glinka Academy oraz UKS DĘBINA NIEPORĘT. Te zespoły rozegrały trzy partie, a ostatecznie triumfowała drużyna z Nieporęt 1:2 (15:7, 10:15, 11:13).

W kategorii „4” na pierwszych czterech miejscach uplasował się SKPS DUNAJEC NOWY SĄCZ, AMS „MINI VOLLEY” Kamienna Góra, MKS Dwójka Zawiercie oraz MUKS Sparta Warszawa. W meczu o złoty medal zawodniczki z Nowego Sącza w dwóch setach pokonały rywalki z Kamiennej Góry 0:2 (10:15, 11:15). Warto dodać, że w zwycięskiej ekipie znalazła się Alena Kawiorska, dla której był to piąty udział w Wielkim Finale KINDER Joy of moving. Natomiast w starciu o brązowe medale zawiercianki okazały się lepsze od warszawianek 2:0 (17:15, 15:10).

Na bardzo wysokim poziomie stały również spotkania w kategorii „2”, „3”, „4” chłopców. W pierwszej wspomnianej kategorii w gronie czterech najlepszych drużyn znalazła się: ENEA Energetyk Poznań, UKS KINDER VOLLEYBALL WAŁBRZYCH II, SUKSS Suwałki i UKS Set Starogard Gdański I. Dwa pierwsze zespoły walczyły o złote krążki. Młodzi siatkarze z Poznania od początku dyktowali warunki gry i wygrali 2:0 (15:10, 15:8). W meczu o miejsce na najniższym stopniu podium rywalizowali siatkarze z Wałbrzycha oraz Starogardu Gdańskiego. Po dwóch równych partiach ze zwycięstwa mogli cieszyć się siatkarze z Suwałk 2:0 (15:12, 15:8).

W kategorii „3” chłopców do czwórki awansowała: Glinka Academy SPS Lębork 1, BKS CHEMIK BYDGOSZCZ SIATKÓWKA MŁODZIEŻOWA, Tytani Białystok oraz VITASUN MKS BĘDZIN. Bezpośrednio spotkanie o brązowy medal rozegrali zawodnicy z Lęborka i Bydgoszczy. Drużyny musiały rozegrać tie-breaka, aby wyłonić zwycięzcę. Chłodną głowę ostatecznie zachowali bydgoszczanie 1:2 (15:13, 13:15, 8:11). Kibice obserwujące mecz pomiędzy Tytanami Białystok a VITASUN MKS Będzin również nie mogli narzekać na nudę. Co prawda, zespoły rozegrały dwie partie, ale dość równe. Szalę na swoją stronę przechylili ostatecznie białostoczanie 2:0 (15:10, 15:12).

Na czterech pierwszych miejscach w kategorii „4” chłopców uplasował się odpowiednio: Trefl Gdańsk, KS METRO Warszawa, KS ARENA TOMASZÓW MAZOWIECKI i Aluron CMC Warta Zawiercie. Jako pierwsi swój ostatni mecz na Wielkim Finale KINDER Joy of moving rozegrali tomaszowianie i zawiercianie, którzy walczyli o brązowe medale. Każda z dwóch partii rozgrywana była na przewagi. W kluczowych momentach zimną krew i opanowanie zachowali podopieczni Bartłomieja Neroja 2:0 (17:15, 15:13). Emocji, długich wymian i zwrotów akcji nie brakowało także w spotkaniu o złoty krążek. Po niezwykle zaciętej trzysetowej walce triumfowali zawodnicy prowadzeni przez Oskara Janiszewskiego 1:2 (15:12, 16:18, 11:13).

Przypomnijmy, że w tegorocznej edycji zagrało blisko 47 tysięcy młodych adeptów siatkówki. To kolejne potwierdzenie, że młodzież kocha siatkówkę!

Wyniki wszystkich spotkań, które były rozgrywane od piątku do niedzieli można sprawdzić bezpośrednio na oficjalnej stronie rozgrywek, czyli https://minisiatkowka.pl/ w zakładce WYNIKI. Po wejściu na stronę należy wybrać daną kategorię. 

Przypomnijmy, że główną ideą Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving poza zdobywaniem doświadczenia siatkarskiego przez młodych adeptów siatkówki, jest przede wszystkim promocja aktywnego stylu życia wśród najmłodszych, ale i nauka uniwersalnych wartości sportu przez wspólną zabawę!

Ogólnopolskie Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving organizowane są przez Polski Związek Piłki Siatkowej pod honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Nauki i Edukacji oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Partnerem tytularnym jest Grupa Ferrero w Polsce, która prowadzi program KINDER Joy of moving. Partnerem tego wydarzenia jest Arena Gliwice, a gospodarzem miasto Gliwice. Dodać jeszcze należy, że Parterem technicznym tegorocznego Wielkiego Finału jest Gerflor Polska.

Wszystkie informacje będzie można znaleźć na:
Aktualne informacje 
Wyniki spotkań 
Media społecznościowe Facebook – Minisiatkówka w mistrzowskich wydaniu 

A także na oficjalnych profilach w mediach społecznościowych Polska Siatkówka oraz KINDER Joy of moving.

Autor: Katarzyna Porębska