KINDER Joy of moving Minisiatkówka

Wielki Finał 2023 – informacja o ceremonii otwarcia

Od piątku do niedzieli w Arenie Gliwice będzie rozgrywany 29. Wielki Finał Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving z udziałem 192 drużyn z całego kraju. Przedstawiamy komunikat dotyczący ceremonii otwarcia turnieju.

Po raz dwudziesty dziewiąty zostanie rozegrany Wielki Finał KINDER Joy of moving. Na 7 lipca (piątek) została zaplanowana uroczysta ceremonia otwarcia turnieju, który po raz trzeci gościć będzie w Gliwicach. Wyjątkowo ceremonia otwarcia Wielkiego Finału rozpocznie się o godzinie 8.45. W związku z tym Organizatorzy zwracają się uprzejmie do wszystkich tegorocznych finalistów i trenerów, aby pojawili się w Arenie Gliwice o godzinie 8.30.

Drużyny zostaną ustawione województwami na płycie głównej Areny Gliwice. Aby usprawnić cały proces, Organizatorzy przygotowali specjalne tabliczki z nazwami województw. Dzięki temu szybko będzie można odnaleźć swój region.

O godzinie 8.45 rozpocznie się oficjalne otwarcie Wielkiego Finału KINDER Joy of moving, które w obecności zaproszonych gości poprowadzi nieoceniony Marek Magiera, dziennikarz sportowy i wielki fan siatkówki.

Marek Magiera jest związany z telewizją Polsat Sport od 2005 roku. Ponadto od kilku już lat jest dobrym duchem Wielkiego Finału KINDER Joy of moving i towarzyszy finalistom podczas centralnej części rozgrywek. Obecny był podczas turniejów w Zabrzu, a także Gliwicach. Podczas trzydniowych zmagań śledzi zmagania młodych adeptów siatkówki, dopinguje i buduje niesamowitą atmosferę!

To jednak nie koniec niespodzianek. Po oficjalnej części odbędzie się krótka rozgrzewka przed rozpoczęciem turniejowych zmagań. Poprowadzi ją Mariusz Prudel, olimpijczyk, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku w parze z Grzegorzem Fijałkiem. Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek zostali pierwszymi w historii reprezentantami Polski w siatkówce plażowej na Igrzyskach Olimpijskich. Tam przegrali w ćwierćfinale zajmując ostatecznie 5. miejsce. Warto dodać, że Mariusz Prudel jest jednym z najbardziej utytułowanych reprezentantów Polski w siatkówce plażowej.

Podczas rozgrzewki wspierać go będą dwie wybitne siatkarki halowe – Malwina Smarzek oraz Joanna Wołosz. Obie wspomniane zawodniczki to wielokrotne medalistki rozgrywek młodzieżowych oraz seniorskich, a także reprezentantki Polski. Wielokrotnie na imprezach rangi międzynarodowej odbierały indywidualne nagrody.

Malwina Smarzek otrzymała między innymi nagrodę MVP i została wybrana najlepszą atakującą turnieju Volley Masters Montreux. Joanna Wołosz to między innymi najlepsza rozgrywająca Klubowych Mistrzostw Świata, MVP Superpucharu Włoch i najlepsza rozgrywająca Final Four Ligi Mistrzyń. Co więcej, Joanna Wołosz może pochwalić się nowym rekordem dotyczącym odniesionych zwycięstw w rozgrywkach krajowych oraz międzynarodowych wspólnie z włoską drużyną Imoco Volley Conegliano w liczbie 74 zwycięstw.

Bardzo się cieszymy, że Ci wybitni sportowcy znaleźli czas, aby zawitać do Gliwic. Będą wspierać i towarzyszyć tegorocznym finalistkom i finalistom w ich drodze po medale i marzenia!

Po zakończeniu ceremonii otwarcia 29. Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving, tegoroczni finaliście będą mieli niebywałą okazję, odbyć tę niepowtarzalną rozgrzewkę pod kierunkiem wybitnych reprezentantów Polski w siatkówce plażowej oraz halowej, czyli Mariusza Prudla, Malwiny Smarzek oraz Joanny Wołosz!

Już teraz wiemy, że to będzie historyczne wydarzenie, które pozostanie w pamięci nie tylko uczestników Wielkiego Finału, trenerów, ale także kibiców oraz organizatorów!

Po krótkiej rozgrzewce drużyny będą mogły przygotować się do rozgrywania swoich meczów zgodnie z ustalonym harmonogramem. I rozbrzmią pierwsze gwizdki meczowe!

Autor: Katarzyna Porębska