KINDER Joy of moving Minisiatkówka

Wielki Finał 2023 – trzy dni sportowych zmagań za nami (WIDEO)

W dniach 7-9 lipca w PreZero Arenie Gliwice rozgrywany był 29. Wielki Finał Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving. Po raz trzeci z rzędu turniej z udziałem 192 drużyn w kategorii „2”, „3”, „4” dziewcząt i chłopców gościł w mieście Gliwice.

Przez trzy rozgrywany był Wielki Finał KINDER Joy of moving. Nie brakowało zaciętej sportowej rywalizacji. Dla wszystkich drużyn było to ogromne przeżycie. Udział w tym turnieju był zwieńczeniem wielomiesięcznych treningów i eliminacji. 

Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce o Puchar KINDER Joy of moving to największe i najważniejsze wydarzenie siatkarskie dla dzieci i młodzieży w naszym kraju. Pierwszy Wielki Finał został rozegrany w 1995 roku w Zabrzu, a jego pomysłodawcą był Marek Kisiel.

W 2007 roku, czyli 16 lat temu Grupa Ferrero w Polsce zaufała Polskiej Siatkówce i zaangażowała się w organizację tych zawodów. Dzięki temu partnerstwu i wspólnej pracy, z roku na rok zwiększało się zainteresowanie rozgrywkami, były pobijane kolejne rekordy osób biorących w nich udział, a także podnosił się poziom organizacyjny zawodów, które dzisiaj można określić w pełni profesjonalnymi rozgrywkami o mistrzostwo Polski.

Główną ideą turnieju poza zdobywaniem doświadczenia siatkarskiego przez młodych adeptów siatkówki, jest przede wszystkim promocja aktywnego stylu życia wśród najmłodszych, ale i nauka uniwersalnych wartości sportu przez wspólną zabawę!

Tegoroczny 29. Wielki Finał KINDER Joy of moving był rozgrywany w dniach 7-9 lipca. Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo podsumowującego trzy dni sportowych zmagań utalentowanych zawodniczek i zawodników w PreZero Arenie Gliwice! Wystarczy, że klikniesz w poniższy link.

Podsumowanie 29. Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving

Autor: Katarzyna Porębska, fot. Dariusz Lewandowski