KINDER Joy of moving Minisiatkówka

Wielki Finał 2024: dzień 2

Sobota to drugi dzień zmagań podczas 30. Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minsiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving. W finale centralnym bierze udział 1536 zawodniczek i zawodników z całej Polski, reprezentujących 384 drużyny. Sportowych emocji i dobrej zabawy absolutnie nie brakuje!

Jubileuszowa edycja 30. Wielkiego Finału KINDER Joy of moving zagościła do Katowic. Od początku drugiego dnia zmagań nie brakowało wielu pozytywnych emocji, gry w duchu fair play. Od pierwszych spotkań grę młodych adeptów siatkówki obserwowała Weronika Centka-Tietianiec, środkowa PGE Rysice Rzeszów.

– Bardzo się cieszę, że mogę być tutaj w Katowicach. Finaliści Wielkiego Finału świetnie się bawią i prezentują bardzo dobry poziom sportowy. Widać też, że czerpią wiele radości z obecności na tym turnieju – powiedziała reprezentantka Polski.

Grę tegorocznych finalistów podziwiał również Zbigniew Krzyżanowski, były trener reprezentacji Polski seniorek i Szef Wyszkolenia Programu SOS. – Jestem pod ogromnym wrażeniem organizacji tego 30. Wielkiego Finału KINDER Joy of moving. Bardzo się cieszę, że w tym centralnym turnieju udział biorą kluby z małych ośrodków i miejscowości. Widać też nowych trenerów, którzy z ogromną pasją pracują z młodymi pasjonatami siatkówki – podkreślił Szef Wyszkolenia Programu SOS.

W pierwszej części dnia swoje mecze rozgrywały zespoły ze wszystkich ośmiu kategorii wiekowych, które zajęły miejsca 3-4 w fazie grupowej. Natomiast od godziny 12.00 spotkania o prawo gry w ćwierćfinale zaczęły rozgrywać drużyny o miejsca 1-16. Druga część dnia z kolei upłynęła na grze o miejsca 25-32, a na koniec o miejsca 1-8.

– W mojej ocenie sporo zespołów zrobiło postęp przez ostatni rok. Mój zespół radzi sobie dość dobrze w nowym obiekcie. Zawodniczki miały szansę już wielokrotnie grać w różnych halach i wielkość obiektu, liczba boisk ich nie przeraża. Z punktu widzenia trenera mogę powiedzieć, że układ trybun dla kibiców jest właściwy. Rodzice znajdują się w wyznaczonych strefach, a dzieci koncentrują się na grze, a nie obserwowaniu swoich opiekunów. Po meczu oczywiście wszystko sobie omawiamy – podkreślił Arkadiusz Dylowicz, trener SKPS Dunajec w kategorii „czwórek” dziewcząt. 

Od piątku w Katowicach grę uczestników 30. Wielkiego Finału podziwiała Aleksandra Walczak, rozgrywająca ITA TOOLS Stal Mielec, która wykorzystała przerwę w zgrupowaniu reprezentacji Polski U-20 do mistrzostw Europy i przyjechała na finał centralny.

– Muszę przyznać, że odżyły wspomnienia związane z grą w minisiatkówkę, kiedy tutaj przyjechałam. Miałam okazję kilka razy grać w Wielkim Finale KINDER Joy of moving, zarówno w Częstochowie, jak i Zabrzu. Bardzo miło wspominam ten turniej. Wiele się nauczyłam i każdemu polecam grę w minisiatkówkę – powiedziała rozgrywająca. 

Przypominamy, że o medale mistrzostw Polski walczy 1536 zawodniczek i zawodników reprezentujących 384 drużyny z całej Polski. Finalistki i finaliści swoje mecze rozgrywają na specjalnie przygotowanych do tego aż 32 boiskach. Parkiet został wyłożony specjalną wykładziną przygotowaną przez Partnera Technicznego turnieju – Gerflor.

Wyniki wszystkich spotkań, które są rozgrywane od piątku do niedzieli śledzić można bezpośrednio na oficjalnej stronie rozgrywek, czyli https://minisiatkowka.pl/ w zakładce WYNIKI. Po wejściu na stronę należy wybrać daną kategorię. Wyniki są aktualizowane na bieżąco.

Już teraz z wielką dumą należy podkreślić, że w tegorocznej edycji rozgrywek udział wzięła rekordowa liczba uczestników. W rozgrywkach regionalnych w całym kraju zagrało 52 991 uczestników w ośmiu kategoriach wiekowych, którzy reprezentowali 16 272 drużyn. Podczas Turniejów Miejskich, Eliminacji Wojewódzkich oraz Finałów Wojewódzkich rozegrano 70 696 meczów, które pozwoliły wyłonić najlepsze zespoły, które od piątku do niedzieli grają o medale w Katowicach.

Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving od lat rozgrywane są pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Partnerem tytularnym jest Grupa Ferrero w Polsce, która prowadzi program KINDER Joy of moving. Partnerem 30. Wielkiego Finału jest Międzynarodowe Centrum Kongresowe, a gospodarzem miasto Katowice. Dodać jeszcze należy, że Parterem technicznym tegorocznego Wielkiego Finału jest Gerflor Polska.

Na tym jednak nie koniec! Na poziomie 0 Międzynarodowego Centrum Kongresowego, wejście B można odwiedzić wyjątkowe miejsce – Volley Bajkę. W specjalnie przygotowanym pomieszczeniu będzie można podziwiać zbiory siatkówki polskiej i światowej.

Natomiast od piątku do niedzieli 28-30 czerwca 2024 roku przed Spodkiem działa multisportowa strefa Miasteczko Radości. Jest to największa strefa programu KINDER Joy of moving w Polsce, do odwiedzenia której zaproszone są całe rodziny. Wydarzenie organizowane jest przez Polski Związek Piłki Siatkowej. Celem inicjatywny jest promocja aktywnego stylu życia oraz przybliżenie sportowej i bardzo uśmiechniętej odsłony lata w mieście. Co warte podkreślenia – udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny, a lista planowych atrakcji prezentuje się fantastycznie!

W multisportowej strefie Miasteczko Radości na odwiedzających czekać będą takie atrakcje jak: boisko do siatkówki, koszykówki, pickleball, spikeball, cornhole, piłkarzyki, rzutki, kółko i krzyżyk, tenis ziemny i stołowy, stymulatory żeglarstwa, curling, boiska panna, tor przeszkód dla rodzin, tor rowerowy, labirynt dobrej zabawy, a także stanowiska kreatywne oraz edukacyjne. Ich koncept oparty jest na metodologii KINDER Joy of moving, czyli połączeniu aktywności fizycznej z kreatywną zabawą!

Godziny działania Multimedialnej Strefy Miasteczko Radości
Piątek 15:00 – 19:00
Sobota/Niedziela – 12:00 – 19:00

Autor: Katarzyna Porębska