KINDER Joy of moving Minisiatkówka

Pomóż stworzyć maskotkę na Igrzyska Europejskie

Przed Komitetem Organizacyjnym Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 bardzo ważny krok, w którym pomogą młodzi fani sportu. W Krakowie ogłoszony został konkurs na maskotkę Igrzysk. Do wygrania są atrakcyjne nagrody związane z przyszłoroczną imprezą.

Wybór maskotki, która będzie symbolem dużej imprezy to z pozoru igraszka, ale tak naprawdę jest to bardzo ważna decyzja. Symbolika w sporcie ma kluczowe znaczenie. Maskotka – o ile trafi w gusta kibiców – sprawia, że pamięć o imprezie żyje jeszcze wiele miesięcy po zakończeniu sportowej rywalizacji.

Teraz czas na Kraków i Małopolskę. Ogłoszony został konkurs na projekt maskotki Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Do końca września organizatorzy czekają na prace dzieci i młodzieży w wieku 5-15 lat. Projekt lub rysunek maskotki powinien być związany z ideą Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 czy olimpizmu, ale także posiadać elementy kojarzące się z miastem i regionem Gospodarzem.

– Gdybym był dzieckiem, sam chętnie wziąłbym udział w konkursie, kto by nie chciał ? – przekonuje prezes Komitetu Organizacyjnego, Marcin Nowak. – Często nie docenia się roli maskotki, a często to właśnie ona pozostaje w pamięci jako ślad po wspaniałej imprezie sportowej. Jesteśmy przekonani, że młodzi kibice wywiążą się z zadania na piątkę i zostaniemy zasypani wspaniałymi projektami. A jeden z nich zostanie na końcu zrealizowany – dodaje.

Szczegóły konkursu zostały ogłoszone kilka dni temu, w siedzibie Komitetu Organizacyjnego. Pod tekstem aktualności zamieściliśmy regulamin konkursu wraz z załącznikami.

Dyrektor pionu promocji i marketingu Komitetu Organizacyjnego Patrycja Czak zaznacza, że maskotka to jeden z najistotniejszych elementów wizerunkowych i komunikacyjnych przyszłorocznego wydarzenia.

– Oddając jej koncepcję w ręce naszych najmłodszych kibiców, chcemy pokazać, że Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023 to wydarzenie łączące nie tylko kibiców, ale i wszystkie pokolenia. Trzymamy kciuki za uczestników konkursu i już nie możemy doczekać się projektu, który najlepiej odda specyfikę wydarzenia i niezwykły koloryt naszego regionu – mówi.

Konkurs potrwa od 1 września od godz. 12:00 do 30 września 2022 r. do godz. 12:00. Projekt/rysunek powinien zostać przesłany na adres siedziby spółki Igrzyska Europejskie Sp. z.o.o lub na maila konkurs@ie2023.pl wraz z wypełnionymi formularzami stanowiącymi załączniki do regulaminu.

Zwycięzca otrzyma atrakcyjne nagrody, na które składają się:

• wejście na ceremonię otwarcia i ceremonię zamknięcia Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 wraz z maskotką,

• bilety VIP na ceremonię dla rodziny (maksymalnie 4 osoby),

• pakiet oficjalnych gadżetów IE2023,

• spersonalizowana maskotka, która zainspirowana zostanie projektem.

Przewidywane są także gadżety dla pierwszych stu osób, które przyślą swoje prace. Będą to upominki związane z Igrzyskami Europejskimi.

Impreza odbędzie się na przełomie czerwca i lipca 2023 roku. Gospodarzami Igrzysk będą miasto Kraków i Województwo Małopolska. Ceremonia otwarcia odbędzie się 21 czerwca na Stadionie Miejskim w Krakowie. Na tym samym obiekcie 2 lipca dojdzie do uroczystego zamknięcia igrzysk. Igrzyska Europejskie to dwanaście dni sportowej rywalizacji na najwyższym europejskim poziomie. Sportowcy będą rywalizować na obiektach w Krakowie, Krynicy Zdrój, Tarnowie, Zakopanem, Chorzowie i we Wrocławiu.

Regulamin konkursu wraz z załącznikami
Regulamin
Załącznik 1
Załącznik 2

Więcej informacji: https://ie2023.pl/aktualnosc/pomoz-nam-stworzyc-maskotke-igrzysk

Autor: Informacja prasowa