KINDER Joy of moving Minisiatkówka

Turnieje Singli w woj. świętokrzyskim

W województwie świętokrzyskim rozegrano pierwsze Turnieje Miejskie w kategorii „singli” dziewcząt i chłopców w ramach Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving. Do rywalizacji w tych pilotażowych rozgrywkach zgłosiło się 20 dziewczynek i 19 chłopców. Najmłodsi adepci siatkówki rozegrali ponad 170 spotkań!

Pierwszy turniej został rozegrany 26 stycznia 2023 roku. Miejscem rywalizacji była Hala ZSO w Ostrowcu Świętokrzyskim. Do zawodów zgłosiło się łącznie 20 młodych adeptek siatkówki. Organizatorem zawodów był MOSIR Ostrowiec, Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim, MUKS Jedynka Ostrowiec, Iwona Błaszkiewicz i Piotr Brodawka. W kategorii „singli” łącznie rozegrano 70 spotkań.

Do zawodów „singli” chłopców zgłosiło się 19 młodych adeptów. Turniej odbył się 24 lutego 2023 roku w Hala MCSiR w Skarżysku-Kamiennej. Organizatorem turnieju był klub MKS Gala Skarżysko pod przewodnictwem Agnieszki Kamińskiego, koordynatora rozgrywek KINDER Joy of moving w województwie świętokrzyskim.

Zgodnie z systemem rozgrywek zawodnicy w tej kategorii zostali podzieleni na cztery grupy. Mecze rozgrywano systemem każdy z każdy. Chłopcy rozgrywali tylko jednego seta. Następnie toczyła się rywalizacja o poszczególne miejsca. W tej kategorii rozegrano aż 104 spotkania.

– Turniej odbył się bez żadnych zakłóceń i został sprawnie przeprowadzony. Cieszymy się, że rozgrywki minisiatkówki cieszą się taką popularnością nawet wśród młodszych dzieci. To świetna inicjatywa, dzięki której pierwsze szlify siatkarskiego rzemiosła mogą zbierać dzieci już w kategorii „singli” – powiedziała Agnieszka Kamińska.

Przypominamy, że od 2023 roku struktura projektu KINDER Joy of moiving została rozbudowana o spotkania w kategorii „singli”, dzięki czemu jeszcze więcej dzieci może dołączyć do wspaniałej siatkarskiej rodziny i przeżyć niezapomnianą sportową przygodę z KINDER Joy of moving! Uczestnicy rozgrywek w kategorii „singli” w sezonie 2022/23 kończą grę na etapie Finału Wojewódzkiego.

– Jestem niezmiernie szczęśliwy, widząc tłumy młodzieży biorącej udział w tak pięknym przedsięwzięciu. Atmosfera towarzysząca turniejom każdego szczebla KINDER Joy of moving jest niepowtarzalna. Wiem, co mówię, bo przez lata miałem zaszczyt być ambasadorem tego turnieju. Jestem dumny, że nasza dyscyplina wzbudza w dzieciach i młodzieży tyle pozytywnych emocji. Cieszymy się, że ten projekt cały czas się rozwija i w tym roku pilatożowo do rozgrywek dołącza kategoria „singli” – podkreślił Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Końcowa klasyfikacja „singli” dziewczynek
1. VOLLEY STARS Ostrowiec I
2. MKS GALA Skarżysko-Kamienna I
3. UKS LOLEK Kluczewsko II
4. SP 25 Kielce
5. MKS GALA Skarżysko Kamienna IV
6. MKS GALA Skarżysko Kamienna II
7. MUKS JEDYNKA Ostrowiec
8. VOLLEY STARS Ostrowiec II
9. MKS GALA Skarżysko Kamienna III
10. UKS LOLEK Kluczewsko III
11. FUN SPORT Kielce III
12. UKS LOLEK Kluczewsko IV
13. VOLLEY STARS Ostrowiec III
14. UKS LOLEK Kluczewsko I
15. SP 15 Kielce I
16. FUN SPORT Kielce IV
17. SP 15 Kielce II
18. SP 15 Kielce IV
19. FUN SPORT Kielce I
20. FUN SPORT Kielce II

Końcowa klasyfikacja 'singli” chłopców
1. Paweł Pawlik Cerrad Gmina Mirzec
2. Szymon Sikorski STS Skarżysko
3. Filip Mirowski PSP Fałków
4. Mikołaj Petruczynnik SMS Gump Ostrowiec
5. Wojciech Swajdo STS Skarżysko
6.Kacper Bator STS Skarżysko
7. Grzegorz Stompor Cerrad Gmina Mirzec
8.Ziemowit Zub PSP Fałków
9.Filip Dereniewicz SP 15 Kielce
10. Wiktor Mandecki Cerrad Gmina Mirzec
11. Jan Spyra Cerrad Gmina Mirzec
12. Oskar Soboń SP 15 Kielce
13. Ex æquo:
Oskar Wojtczyk Start Dobromierz
Aleksander Sztandera Start Dobromierz
Jakub Pisarek SP 15 Kielce
Jan Różański SP 15 Kielce
Kacper Zagniński FUN Sport
Wiktor Porębski FUN Sport
Aleks Nobis FUN Sport

 

Autor: Katarzyna Porębska/ Świętokrzyski Związek Piłki Siatkowej