KINDER Joy of moving Minisiatkówka

Wielki Finał 2023 – gramy za tydzień

Równe siedem dni dzieli nas od 29. Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving, które po raz trzeci gościć będą w mieście Gliwice. Trzydniowe zawody zostaną rozegrane w nowoczesnym obiekcie sportowym – Arenie Gliwice.

We wszystkich szesnastu województwach naszego kraju od września toczyły się rozgrywki minisiatkówki w kategorii „2”, „3”, „4” dziewcząt i chłopców. Rozgrywki regionalne podzielone były na trzy etapy: Turnieje Miejskie, Eliminacje Wojewódzkie oraz Finały Wojewódzkie.

Do Wielkiego Finału KINDER Joy of moving awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej kategorii – dziewcząt oraz chłopców. Ostatni etap centralny zostanie rozegrany z udziałem 192 drużyn w sześciu kategoriach w terminie 7-9 lipca 2023 roku. 

Po raz trzeci z rzędu miejscem rywalizacji najlepszych drużyn w Polsce będzie Arena Gliwice. To bowiem jeden z najnowocześniejszych i największych obiektów tego rodzaju w Polsce. Obiekt, który został oddany do użytku w 2018 roku i może pomieścić 17 tysięcy osób, gościł już wielu sportowców, m.in. piłkarzy ręcznych, koszykarzy, a także siatkarski i siatkarzy – w tym aktualnych mistrzów świata.

Co więcej, 25 raz Wielki Finał KINDER Joy of moving zostanie rozegrany na Śląsku – 21 razy Wielki Finał gościł w Zabrzu, raz w Częstochowie oraz trzeci raz z rzędu zagramy w Gliwicach. Do tego dwa razy młodzi adepci siatkówki o medale walczyli o medale mistrzostw Polski w Drzonkowie oraz raz w Krakowie.

Organizatorzy turnieju KINDER Joy of moving w Gliwicach opracowali już harmonogram rozgrywek dla każdej kategorii wiekowej. Poniżej przedstawiamy podział drużyn na grupy w kategorii „2”, „3”, „4” dziewcząt i chłopców. Pełen plik tutaj: PODZIAŁ GRUP WIELKIEGO FINAŁU 2023. Natomiast harmonogram gier można pobrać klikając HARMONOGRAM GIER

„2” dziewcząt


„3” dziewcząt


„4” dziewcząt

„2” chłopców

„3” chłopców

„4” chłopców

Autor: Katarzyna Porębska