KINDER Joy of moving Minisiatkówka

Wielki Finał 2023 – multisportowa strefa programu KINDER Joy of moving

Od piątku do niedzieli 7-9 lipca 2023 roku na Śląsku przed Areną Gliwice działać będzie multisportowa strefa programu KINDER Joy of moving. Będzie to największa strefa programu w Polsce, do odwiedzenia której zaproszone są całe rodziny. Celem inicjatywny jest promocja aktywnego stylu życia oraz przybliżenie sportowej i bardzo uśmiechniętej odsłony lata w mieście. Co warte podkreślenia – udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny, a lista planowych atrakcji prezentuje się fantastycznie!

Od 7 do 9 lipca zarówno wewnątrz Areny Gliwice, jaki i przed nią, przygotowanych będzie mnóstwo atrakcji dla całych rodzin. Przed obiektem powstanie multisportowa strefa programu KINDER Joy of moving, a w niej takie atrakcje jak: siatkówka, koszykówka, teqvoly, pickleball, tenis ziemny i stołowy, stymulatory żeglarstwa, curling, boiska panna, ale i stanowiska kreatywne oraz edukacyjne.

Dodatkowo w strefie odbędą się ALTERNATYWNE LEKCJE WF, które poprowadzi sama Monika Pyrek, tyczkarka, olimpijka i ambasadorka programu KINDER Joy of moving w Polsce. Lekcje łączą w sobie sportową zabawę oraz nowe technologie, dzięki czemu angażują i prawdziwie bawią młode pokolenie.

Jednak to nie koniec!

Pojawienie się strefy w Gliwicach połączone jest z Wielkim Finałem Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce o Puchar KINDER Joy of moving. Wydarzenie organizowane jest przez Polski Związek Piłki Siatkowej pod honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Nauki i Edukacji oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego. To największe wydarzenie siatkarskie dla dzieci i młodzieży w skali naszego kraju, jak i Europy. Przez trzy dni blisko tysiąc młodych zawodniczek i zawodników, reprezentujących wszystkie regiony Polski, stawi się w Arenie Gliwice, aby rozegrać mecze o mistrzostwo oraz spełnić swoje sportowe marzenia!

MULITISPORTOWA STREFA KINDER JOY OF MOVING
Arena Gliwicie, ul. Akademicka 50, Gliwice
Godziny działania strefy: 07.07.2023 (piątek): 15:00-20:00, 08-09.07.2023 (sobota-niedziela): 12:00-20:00.

Zapraszają: program KINDER Joy of moving, Polski Związek Piłki Siatkowej, Polski Związek Żeglarski, Gerflor, Blachy Pruszyński oraz Arena Gliwice.

Autor: Informacja Organizatorów