KINDER Joy of moving Minisiatkówka

Grupa Ferrero i Polska Siatkówka nominowane SPORTBIZ Awards za rok 2023!

Z wielką przyjemnością informujemy, że Grupa Ferrero i Polska Siatkówka zostały nominowane do SPORTBIZ Awards za rok 2023! Od 2007 roku podejmują działania na rzecz popularyzacji aktywności sportowej wśród dzieci i młodzieży. Ponadto wspólnie organizują najpiękniejszy turniej minisiatkówki na świecie, czyli Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving!

Podczas jubileuszowej XX edycji Gali SPORTBIZ Awards, Kapituła Nagród złożona z ekspertów i uznanych osobistości polskiego sportu nagrodzi statuetkami wydarzenia, firmy, sponsorów, organizacje sportowe, działania na rzecz sportu dzieci i kobiet, obiekty, media w dwunastu kategoriach polskich i międzynarodowych, które szczególnie wyróżniały się na rynku sportowo-biznesowym w 2023 roku.

SPORTBIZ Summit to wydarzenie obecne od ponad 20 lat w polskim biznesie sportowym. Dwóm dniom pełnym ciekawych wystąpień towarzyszy gala, która jest okazją zarówno do wyróżnienia najciekawszych i najlepszych projektów, ale także do poznania środowiska w uroczystej atmosferze.

Wyłonienie i nagrodzenie zwycięzców już 9 kwietnia w trakcie XX Gali SPORTBIZ Awards. Polska Siatkówka oraz Grupa Ferrero zostały nominowane w kategorii CSR w Sporcie za realizację wspólnego projektu i jednocześnie wydarzenia sportowego dedykowanego dzieciom i młodzieży, czyli Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving!

Pełna lista nominowanych

Przypominamy, że KINDER Joy of moving to program z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu realizowany przez Grupę Ferrero w ponad 20 krajach na całym świecie, w tym od 2007 roku również w Polsce. Celem programu jest szeroko rozumiana edukacja sportowa oraz promocja aktywnego stylu życia wśród młodego pokolenia i ich rodzin.

Obecnie w Polsce na program KINDER Joy of moving składa się aż siedem ogólnokrajowych i całorocznych projektów edukacyjno-sportowych, opartych na metodologii JOY OF MOVING. Wszystkie realizowane są przez Grupę Ferrero we współpracy z partnerskimi organizacjami sportowymi – Polskim Komitetem Olimpijskim, Polskim Związkiem Piłki Siatkowej, Polskim Związkiem Tenisowy, Polskim Związkiem Żeglarskim i Fundacją Moniki Pyrek oraz pod honorowym patronatem instytucji państwowych – Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministra Edukacji i Nauki.

Tak szeroka obecności programu KINDER Joy of moving w naszym kraju powodowana jest chęcią pokazania najmłodszym, że każda dyscyplina sportu niesie ze sobą wiele radości, a próbowanie różnych form aktywności może pozytywnie wpływać na nasz rozwój oraz samopoczucie. Inicjatywna Ferrero odpowiada na trzy cele Agendy na rzecz zrównoważonego rozwoju do 2030, stworzonej przez ONZ: dobre zdrowie i jakość życia (3), dobra jakość edukacji (4) i partnerstwo na rzecz celów (17).

Autor: Katarzyna Porębska/Informacja prasowa