KINDER Joy of moving Minisiatkówka

Inauguracja sezonu na Dolnym Śląsku

We wrześniu został rozegrany pierwszy Turniej Miejski w ramach Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving. Zawody odbyły się w Miliczu, w województwie dolnośląskim. To już niemal tradycja, że to właśnie młode zawodniczki i zawodnicy z Dolnego Śląska inaugurują kolejny sezon minisiatkówki.

I etap rozgrywek Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving w zależności od województwa rozgrywany jest w różnych terminach. Warto zaznaczyć, że w tym sezonie, podobnie jak w poprzednim, rozgrywki były zawieszane lub zmieniano termin rozgrywania poszczególnych turniejów z powodu pandemii koronawirusa.

W połowie września, a dokładnie 19 września w Miliczu, w ramach Dolnośląskiej Ligi Minisiatkówki rozegrano pierwsze zawody w ramach Turnieju Miejskiego rozgrywek KINDER Joy of moving. Rywalizację w kategorii „3” chłopców wygrali młodzi adepci UKS „Dwójka” Milicz w składzie: Jana Kłonowski, Jakub Kaczor oraz Max Jaskólski.

– W naszym regionie od kilku już lat, w połowie września młodzież bierze udział w Dolnośląskiej Lidze Minisiatkówki. Te rozgrywki toczą się w ramach I etapu Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving. Cieszymy się, że z roku na rok zgłasza się coraz więcej dzieci spragnionych sportowej rywalizacji. Warto podkreślić, że są pełne chęci do aktywności sportowej, tak ważnej w okresie pandemii, kiedy często młodzież nie wykonywała praktycznie żadnych ćwiczeń, tylko spędzała czas przed komputerem – powiedział Roman Danilewicz, koordynator rozgrywek KINDER Joy of moving w województwie dolnośląskim.

Klasyfikacja końcowa turnieju
1. ULS „Dwójka” Milicz I
2. UKS KINDER Volleyball Wałbrzych II
3. UKS KINDER Volleyball Wałbrzych III
4. UKS KINDER Volleyball Wałbrzych I
5. UKS „Dwójka” Milicz II

W gronie trenerów prowadzonych zespołowy znalazł się Roman Danilewicz, Sebastian Kotecki oraz Maciej Pańszczyk.

Autor: Katarzyna Porębska, fot. Dolnośląski Związek Piłki Siatkowej