KINDER Joy of moving Minisiatkówka

Patronat MSiT oraz MEN

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że w sezonie 2023/24 Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving rozgrywane będą pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministra Edukacji Narodowej.

W ostatnim czasie Polski Związek Piłki Siatkowej zwrócił się do Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministra Edukacji Narodowej o objęcie patronatem Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving.

Polski Związek Piłki Siatkowej, który wspólnie ze swoim partnerem Grupą Ferrero w Polsce od ponad 15 lat wspólnie współorganizują największy turniej minisiatkówki w Europie, otrzymał pozytywną odpowiedź, zarówno z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministra Edukacji Narodowej.

Tym samym 31. edycja Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving rozgrywana będzie pod patronatem tych dwóch wspominanych ministerstw – Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministra Edukacji Narodowej.

Przypomnijmy, że rozgrywki minisiatkówki w sezonie 2023/24 będą rozgrywane w Polsce po raz trzydziesty pierwszy. Natomiast Wielki Finał odbędzie się po raz trzydziesty. Niestety ze względu na pandemię koronawirusa w sezonie 2019/20 Wielki Finał został odwołany.

Głównym celem przedsięwzięcia rozgrywek KINDER Joy of moving jest propagowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcanie do systematycznego uprawiania sportu, założenia te korespondują z działaniami Ministerstwa Edukacji i Nauki w obszarze kształtowania prozdrowotnych nawyków i postaw uczniów. Istotnym aspektem planowanego wydarzenia jest wyrównywanie szans dzieci i młodzieży w dostępie do sportu, niezależnie od statusu materialnego rodziców. Warto wskazać, że inicjatywa ma charakter cykliczny.

Patronat honorowy Ministerstwa Sportu i Turystyki

Patronat honorowy Ministra Edukacji Narodowej

Autor: Katarzyna Porębska