KINDER Joy of moving Minisiatkówka

Patronat Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że w sezonie 2023/24 Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving rozgrywane będą pod honorowym patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

W ostatnim czasie Polski Związek Piłki Siatkowej zwrócił się do Polskiego Komitetu Olimpijskiego o objęcie patronatem honorowym Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving.

Polski Związek Piłki Siatkowej, który wspólnie ze swoim partnerem Grupą Ferrero w Polsce od ponad 15 lat wspólnie współorganizują największy turniej minisiatkówki w Europie, otrzymał pozytywną odpowiedź od Polskiego Komunikatu Olimpijskiego. Tym samym 31. edycja Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving rozgrywana będzie pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

„Gratulujemy cennej inicjatywy promowania aktywności fizycznej wśród dzieci i życzymy Panu oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Turnieju powodzenia w jego organiacji oraz udziału jak największego grona młodych zawodników, a wszystkim sportowcom udanego startu i najlepszych wyników” – czytamy w specjalnym liście skierowanym przez Marka Pałysa, Sekretarza Generalnego Polskiego Komitetu Olimpijskiego do Sebastiana Świderskiego, prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. 

Przypomnijmy, że rozgrywki minisiatkówki w sezonie 2023/24 będą rozgrywane w Polsce po raz trzydziesty pierwszy. Natomiast Wielki Finał odbędzie się po raz trzydziesty. Niestety ze względu na pandemię koronawirusa w sezonie 2019/20 Wielki Finał został odwołany.

Głównym celem przedsięwzięcia rozgrywek KINDER Joy of moving jest propagowanie aktywnego trybu życia wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcanie do systematycznego uprawiania sportu, założenia te korespondują z działaniami Ministerstwa Edukacji i Nauki w obszarze kształtowania prozdrowotnych nawyków i postaw uczniów. Istotnym aspektem planowanego wydarzenia jest wyrównywanie szans dzieci i młodzieży w dostępie do sportu, niezależnie od statusu materialnego rodziców. Warto wskazać, że inicjatywa ma charakter cykliczny.

Pragniemy również podkreślić, że Grupa Ferrero w Polsce, która od ponad 15 lat współorganizuje Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving jest również Partnerem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiej Młodzieżowej Reprezentacji Olimpijskiej oraz projektu edukacji olimpijskiej „Ja i Sport”. Współpracuje w obszarze promocji aktywnego stylu życia oraz olimpizmu wśród najmłodszych oraz ich rodzin.

Patronat Polskiego Komunikatu Olimpijskiego

Autor: Katarzyna Porębska