KINDER Joy of moving Minisiatkówka

Ceremonia otwarcia 28. Wielkiego Finału

W piątek w południe odbyła się uroczysta ceremonia otwarcia 28. edycji Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving. Drugi rok z rzędu miasto Gliwice gości uzdolnioną młodzież w swoim nowoczesnym obiekcie – Arenie Gliwice. Turniej finałowy z udziałem blisko tysiąca dzieci potrwa do niedzieli.

Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce o Puchar KINDER Joy of moving to największe i najważniejsze wydarzenie siatkarskie dla dzieci i młodzieży w naszym kraju. Pierwszy Wielki Finał został rozegrany w 1995 roku w Zabrzu, a jego pomysłodawcą był Marek Kisiel.

– Witam wszystkich na tym pięknym turnieju w tej nowoczesnej hali. Witam serdecznie zaproszonych gości, na czele z Enrico Bottero, Dyrektorem Generalnym Grupy Ferrero w Polsce, a także wszystkie osoby zaangażowane w organizację tego przedsięwzięcia. Witam również wszystkich rodziców, którzy przyjechali do Areny Gliwice na te wspaniałe mistrzostwa, a także głównych aktorów tego wydarzenia, czyli was uczestników turnieju. Jesteście jednymi z najlepszych. Już teraz serdecznie wam gratuluję awansu do Wielkiego Finału i jednocześnie zazdroszczę, bo chciałbym być na waszym miejscu. Życzę wam przede wszystkim wytrwałości. Za kilka tygodni reprezentacja Polski będzie rozgrywała tutaj mecze podczas mistrzostw świata. Jeśli będziecie oglądać te mecze, to będziecie mogli powiedzieć, że ja tam byłam lub byłem i również grałam czy grałam. Bądźcie przyszłością Polskiej Siatkówki – powiedział Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Ceremonia otwarcia rozpoczęła się od przemarszu drużyn podzielonych na województwa przez bramę ledową na główną płytę boiska. Następnie po raz pierwszy w historii mistrzostw minisiakówki to właśnie finaliści stworzyli flagę Polski!

Polski Związek Piłki Siatkowej wraz ze swoimi Partnerami pogratulował również firmie Ferrero wyjątkowego jubileuszu 30-lecia działalności w Polsce oraz 15-lecia realizowania programu KINDER Joy of moving w naszym kraju. Święto 15-lecia programu KINDER Joy of moving to wspólne święto! Podziękował, że w 2007 firma Ferrero zaufała Polskiej Siatkówce i nieprzerwanie od 15 lat współorganizuje najpiękniejszy turniej minisiatkówki w Europie i razem pisze kolejne rozdziały pięknej historii sportu. Niech dalej niesie się hasło – Razem dla dzieci!

– Witam wszystkich na tym cudownym wydarzeniu. Dziękujemy za świetną współpracę Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej za te 15 lat, a także wszystkim osobom zaangażowanym w organizację turnieju KINDER Joy of moving. Liczymy na dalszą owocną współpracę. Mamy nadzieję, że przez kolejne długie lata będziemy razem organizować ten turniej. Dziękujemy wszystkim rodzicom, kibicom za tak aktywny udział, ponieważ bez was nie byłoby tak cudownych zawodów. Na koniec życzę wszystkim finalistom dobrej zabawy i powodzenia w turnieju – podkreślił Enrico Bottero, Dyrektor Generalny Grupy Ferrero w Polsce.

Podczas trwania 28. Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving rozgrywanego w Gliwicach – Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Enrico Bottero, Dyrektor Generalny Grupy Ferrero w Polsce podpisali list intencyjny dotyczący kolejnych lat współpracy.

Warto podkreślić, że drugi rok z rzędu miasto Gliwice gości finalistów mistrzostw Polski w minisiatkówce. Na Śląsku Wielki Finał gościł aż 24 razy, a od zeszłego roku najlepsze drużyny z całej Polski grają w Gliwicach. Hasło Gliwic: Przyszłość jest tu!

– Witam wszystkich bardzo serdecznie w Gliwicach w mieście sportu. Gliwice to miasto, w którym stawiamy na rozwój dzieci i młodzieży. Dla nas to priorytet. Pragnę serdecznie podziękować Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej oraz firmie Grupie Ferrero w Polsce za to, że możemy wspólnie uczestniczyć w tym pięknym wydarzeniu w naszej Arenie Gliwice. Dziękuję również wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego przedsięwzięcia. Bardzo serdecznie witam wszystkich uczestników, trenerów oraz publiczność. Życzę wam udanych rozgrywek. Mam nadzieję, że wyjedziecie stąd z pięknymi wspomnieniami. Na koniec powiem coś, co jest bardzo ważne dla nas – gliwiczan – chcemy was gościć tutaj za rok – powiedziała Ewa Weber, Zastępca Prezydenta Miasta Gliwice.

Wspólne świętowane 15-lecie współpracy Polskiego Związku Piłki Siatkiwe oraz Grupy Ferrero to również okazja do docenienia pracy osób, które przez swoją codzienną pracę oraz zaangażowanie działały na rzecz rozwoju minisiatkówki w Polsce. W Arenie Gliwice na ceremonii wręczenia osób wyróżnionych przez Wojewódzkie Związki Piłki Siatkowej obecni byli: Tomasz Pajor, Magdalena Gago, Wioletta Sosnowska, Adam Kurian, Barol Bernatek, Iwona wilkowska, Agnieszka Kamińska, Roman Danilewicz, Beata Wosiewicz, Marcin Dawidowski, Damian Krzemiński, Witold Grochowski, Wiesław Gębarski, Henryk Darocha oraz Wiesław Cieślik.

Przypomnijmy, że główną ideą turnieju poza zdobywaniem doświadczenia siatkarskiego przez młodych adeptów siatkówki, jest przede wszystkim promocja aktywnego stylu życia wśród najmłodszych, ale i nauka uniwersalnych wartości sportu przez wspólną zabawę!

Wszystkie informacje będzie można znaleźć na:
– Aktualne informacje – https://minisiatkowka.pl/aktualnosci/
– Wyniki spotkań – https://minisiatkowka.pl/wyniki-spotkan/
– Media społecznościowe Facebook – Minisiatkówka w mistrzowskich wydaniu – https://bit.ly/3QW19qZ

A także na oficjalnych profilach w mediach społecznościowych Polska Siatkówka oraz KINDER Joy of moving.

Autor: Katarzyna Porębska