KINDER Joy of moving Minisiatkówka

Zapraszamy szkoły do dołączenia do akcji #BiegFairPlay

Polski Komitet Olimpijski wraz z programem KINDER Joy of moving zaprasza szkoły w całej Polsce do wzięcia udziału w III edycji #BiegFairPlayPKOl w dniach 7-15 września!

Polski Komitet Olimpijski z okazji Światowego Dnia Fair Play 7 września organizuje od 2021 roku ogólnopolską akcję dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych #BiegFairPlayPKOl. Jej celem jest promocja wartości etycznych zarówno w sporcie, jak i w życiu.

Co należy zrobić, aby wziąć udział w #BieguFairPlayPKOl?
• do 15.09 wypełnij formularz wraz z załącznikami, lub wyślij zgłoszenie na adres biegfairplay@pkol.pl
• w dniach 07-15.09 zorganizuj biegi i towarzyszące im wydarzenia edukacyjne na temat wartości fair play (lekcje, warsztaty, projekty artystyczne). Wydarzenia mogą być zorganizowane w dowolnej formie (indywidualne, grupowe) i czasie (nie tylko na lekcjach WF),
• podziel się z nami swoimi fotorelacjami i filmikami z #BiegFairPlayPKOl w Twojej szkole wysyłając je na adres biegfairplay@pkol.pl, aby zgarnąć główną nagrodę!
• zobacz, jak wyglądały poprzednie edycje: 2021 i 2022

Szkoła, która zaangażuje największą szkolną społeczność do biegu, któremu także będą towarzyszyły inne aktywności i inicjatywy artystyczno-społeczne, czeka wspaniała nagroda! Szkoły wybrane przez kapitułę, składającą się z przedstawicieli PKOl oraz KINDER Joy of moving zostaną zaproszone na tygodniowy Olimpijski Camp w Centralnym Ośrodku Sportowym. Szczegóły campów zostaną podane w oddzielnym komunikacie. Dla innych wyróżniających i zaangażowanych szkół również mamy niespodziankę – Olimpijczyk odwiedzi Waszą szkołę!

#BiegFairPlayPKOl cieszy się ogromnym powodzeniem – w ubiegłym roku wzięło w nim udział 800 szkół z całej Polski. Poprzednie dwie edycje inicjatywy w wielu szkołach stały się całodzienną akcją ku wspólnym wartościom oraz motywacją do podejmowania aktywności fizycznej. Pomysłodawczynią biegu jest Hanna Wawrowska – członkini Europejskiego i Światowego Ruchu Fair Play. Partnerem III edycji Biegu Fair Play PKOl jest wieloletni partner Polskiego Komitetu Olimpijskiego, programu Edukacji Olimpijskiej PKOl oraz Młodzieżowej Olimpijskiej Reprezentacji Polski – program KINDER Joy of moving.

ZOBACZ MATERIAŁ VIDEO PROMUJĄCY BIEG FAIR PLAY 2023: LINK

Pobierz formularz zgłoszeniowy dla szkoły: LINK
Pobierz oświadczenie szkoły: LINK

——————————–
KINDER Joy of moving to program z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu realizowany przez Grupę Ferrero w ponad 20 krajach na całym świecie, w tym od 2007 roku również w Polsce. Celem programu jest promocja aktywnego stylu życia wśród młodego pokolenia i ich rodzin oraz popularyzacja uniwersalnych wartości sportu jak fair play. Inicjatywna Ferrero odpowiada na trzy cele Agendy na rzecz zrównoważonego rozwoju do 2030, stworzonej przez ONZ: dobre zdrowie i jakość życia (3), dobra jakość edukacji (4) i partnerstwo na rzecz celów (17).

Autor: Polski Komitet Olimpijski/Informacja prasowa