KINDER Joy of moving Minisiatkówka

Wielki Finał 2023 – podsumowanie

W dniach 7-9 lipca w PreZero Arenie Gliwice rozgrywany był 29. Wielki Finał Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving. Po raz trzeci z rzędu turniej z udziałem 192 drużyn w kategorii „2”, „3”, „4” dziewcząt i chłopców gościł w mieście Gliwice.

Przez trzy rozgrywany był Wielki Finał KINDER Joy of moving. Nie brakowało zaciętej sportowej rywalizacji. Dla wszystkich drużyn było to ogromne przeżycie. Udział w tym turnieju był zwieńczeniem wielomiesięcznych treningów i eliminacji. 

Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce o Puchar KINDER Joy of moving to największe i najważniejsze wydarzenie siatkarskie dla dzieci i młodzieży w naszym kraju. Pierwszy Wielki Finał został rozegrany w 1995 roku w Zabrzu, a jego pomysłodawcą był Marek Kisiel.

W 2007 roku, czyli 16 lat temu Grupa Ferrero w Polsce zaufała Polskiej Siatkówce i zaangażowała się w organizację tych zawodów. Dzięki temu partnerstwu i wspólnej pracy, z roku na rok zwiększało się zainteresowanie rozgrywkami, były pobijane kolejne rekordy osób biorących w nich udział, a także podnosił się poziom organizacyjny zawodów, które dzisiaj można określić w pełni profesjonalnymi rozgrywkami o mistrzostwo Polski.

Główną ideą turnieju poza zdobywaniem doświadczenia siatkarskiego przez młodych adeptów siatkówki, jest przede wszystkim promocja aktywnego stylu życia wśród najmłodszych, ale i nauka uniwersalnych wartości sportu przez wspólną zabawę!

W ciągu tych piętnastu lat naprawdę wiele się zmieniło. Zmianie uległa oficjalna nazwa rozgrywek, a w 2019 roku podczas 25. Wielkiego Finału w Zabrzu turniejowi zostało nadane imię Marka Kisiela. Ponadto, powstała oficjalna strona rozgrywek minisiatówka.pl, gdzie na bieżąco zamieszczane są wszystkie informacje o turnieju oraz galerie zdjęć.

Ponadto, w ciągu 16-letniej współpracy we wszystkich turniejach KINDER Joy of moving zagrało blisko 600 tysięcy dzieci, a jeśli dodamy do tego zaangażowanie trenerów, pracowników Wojewódzkich Związków Piłki Siatkowej, organizatorów zawodów, przyjaciół i rodziny, to w organizację wszystkich imprez było zaangażowanych ponad 2 miliony osób!

W czasie 29. Wielkiego Finału powstało wiele unikatowych materiałów. Poniżej przygotowaliśmy ich zestawienie. 
Życzenia dla finalistów
Film 1
Film 2
Film 3

Materiały prasowe podsumowujące 29. Wielki Finał
Wielki Finał – Dzień 1
Wielki Finał – Ceremonia otwarcia 
Wielki Finał – Dzień II 
Wielki Finał – Dzień III 
Ceremonia dekoracji
Klasyfikacja końcowa
Zwycięzcy konkursu – „Zaprojektuj swój herb”
Laureaci wyróżnień Fair Play
Wyniki spotkań

Galerie zdjęć 29. Wielkiego Finału KINDER Joy of moving
Ceremonia Otwarcia
Dzień I
Dzień II
Dzień III
Ceremonia dekoracji
Prace konkursowe – „Zaprojektuj swój herb”

Zapraszamy do stałego śledzenia informacji na oficjalnej stronie rozgrywek minisiatkowka.pl oraz konta w mediach społecznościowych Minisiatkówka w mistrzowskich wydaniu. Zapraszamy także do odwiedzania profilu w mediach społecznościowych Polska Siatkówka oraz KINDER Joy of moving.

Autor: Katarzyna Porębska, fot. Dariusz Lewandowski